Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Klaudia Alagierska: Nie mamy strachu w oczach

Klaudia Alagierska: Nie mamy strachu w oczach

fot. Michał Szymański

– Nie mamy strachu w oczach. Będziemy dobrze przygotowane na każdy mecz. Z większością z tych rywali już grałyśmy. W każdym meczu podejmiemy ambitną walkę o zwycięstwo – powiedziała przed turniejem kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich środkowa reprezentacji Polski, Klaudia Alagierska.

Już we wtorek siatkarki reprezentacji Polski rozpoczną zmagania w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich. Podopieczne Jacka Nawrockiego staną przed trudnym zadaniem, bowiem z ośmiu drużyn rywalizujących w Apeldoorn przepustki do Tokio wywalczy tylko jedna. Biało-czerwone w grupie zmierzą się z Holenderkami, Azerkami oraz Bułgarkami. – Ten turniej cechuje się tym, że jeden mecz jest najważniejszy. Nie można dopuścić do porażki. Trzeba myśleć z meczu na mecz. Starać się jak najlepiej przygotować się do pierwszego meczu, a później małymi krokami koncentrować się na kolejnych – powiedziała Klaudia Alagierska, środkowa reprezentacji Polski.Wydaje się, że druga grupa jest silniejsza, bowiem trafiły do niej Turczynki, Niemki, Belgijki oraz Chorwatki. Jednak w przypadku awansu Polek do półfinału trafią one na mocnego przeciwnika. – Grupa jest wystarczająco trudna. Jednak uważam, że druga jest trudniejsza – stwierdziła Alagierska, która nie obawia się żadnego przeciwnika. – Nie mamy strachu w oczach. Będziemy dobrze przygotowane na każdy mecz. To jest taki turniej, że można trafić na każdego rywala. Z większością z nich grałyśmy. W każdym meczu podejmiemy ambitną walkę o zwycięstwo – dodała zawodniczka polskiej kadry.

Na przygotowania podopieczne Jacka Nawrockiego nie miały zbyt dużo czasu, ale taki sam kłopot miały także inne zespoły. Mogą więc zdarzyć się niespodzianki, a sporo może zależeć od dyspozycji dnia oraz od nastawienia mentalnego. – Każdy zespół będzie miał problem. Przygotowania do tego turnieju były na tyle krótkie, że nie dało się wypracować najlepszej formy. Myślę jednak, że mentalnie wyglądamy bardzo dobrze. Będzie jeszcze lepiej – zakończyła Klaudia Alagierska.

 

źródło: inf. własna, sport.tvp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-01-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved