Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Klaudia Alagierska: Może będą niespodzianki

Klaudia Alagierska: Może będą niespodzianki

fot. Michał Szymański

ŁKS Commercecon Łódź znalazł właściwy rytm grania i po słabszym początku sezonu wrócił na zwycięską ścieżkę. W niedzielę mistrzynie odprawiły z kwitkiem ligowego beniaminka – Wisłę Warszawa. Duży wkład w cenne zwycięstwo miała Klaudia Alagierska wybrana przez ligowego komisarza MVP meczu.

Nie ma co ukrywać, że Wisła Warszawa nieco odstaje poziomem swojej gry od reszty ligowych drużyn. Nie pomaga Bemowskim Syrenom również fakt, że ze trener Agnieszka Rabka nie może korzystać z usług zagranicznych zawodniczek. – Gdy gramy z tymi teoretycznie słabszymi zespołami, gdzieś tam lekko dopasowujemy się do ich gry i same stwarzamy sobie ciężkie sytuacje, gdzie nie możemy się z nich później wydostać. Teraz przed nami ciężkie przeciwniczki i myślę, że to będą dobre mecze – mówiła środkowa, Klaudia Alagierska.Gra ŁKS-u Commercecon Łódź po ciężkim początku ligi zaczyna układać się coraz lepiej. – Jest fala wygranych i to nas cieszy. Ten początek sezonu nam totalnie nie wyszedł, ale myślę, że z meczu na mecz jest mniej własnych błędów i gdzieś pojawia się nasza gra. Mamy zbilansowany atak i cieszy to, że jak innym nie wychodzi to koleżanki zawsze pomogą. Tak jak na przykład Iza (Kowalińska – przyp.red), która zawsze daje dobre zmiany także cieszy nas to bardzo – dodała.

Izabela Kowalińska na spotkanie z Wisłą Warszawa zastąpiła w wyjściowej szóstce Monikę Bociek i dorzucając do zespołowej puli zdobyła 13 punktów nie myląc się w najbardziej kluczowych dla przebiegu spotkania momentach. Klaudia Alagierska ma za sobą długi sezon kadrowy. Napięty jest również ligowy terminarz, bowiem do spotkań w LSK doszły ŁKS-owi mecze Ligi Mistrzyń, gdzie już niedługo zmierzą się z Igorem Gorgonzola Novara. Wcześniej najpierw dwa ciężkie starcia na ligowym podwórku z Developresem Skyres Rzeszów na wyjeździe i liderem tabeli – Grupą Azoty Chemik Police w domowej hali. – Czuć objawy grania w reprezentacji i napiętego grafiku, bez wolnego organizm inaczej pracuje. Mentalnie każda z nas próbuje się nastawić na każdy mecz jak najlepiej może. Szykujemy się do meczów z Chemikiem i Developresem. Policzanki są na razie trudne do uchwycenia dla każdego, ale może będą niespodzianki. Na to też liczymy – zakończyła Alagierska. Spotkanie ŁKS-u z Developresem Skyres Rzeszów już w sobotę o godzinie 17 na hali Podpromie, a mecz z Grupą Azoty Chemik Police w środę 11 grudnia o godzinie 20:30.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-12-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved