Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Klaudia Alagierska: Jesteśmy w stanie rywalizować z każdą drużyną

Klaudia Alagierska: Jesteśmy w stanie rywalizować z każdą drużyną

fot. Michał Szymański

ŁKS Commercecon Łódź pokonał w derbowym pojedynku lokalnego rywala Grot Budowlanych Łódź i zajął trzecie miejsce na koniec sezonu zasadniczego. – Liczę na to, że jesteśmy w stanie rywalizować z każdą drużyną w play-off, na pewno nie powiedziałyśmy ostatniego słowa – powiedziała Klaudia Alagierska.

Podopieczne trenera Giuseppe Cuccariniego dominowały w całym meczu, szczególnie w bloku ich przewaga była bardzo wyraźna, ŁKS zdobył 16 punktów w tym elemencie, a ich rywalki 8. Jednocześnie mistrzynie Polski z ubiegłego sezonu zrewanżowały się za porażkę z pierwszej rundy swoim rywalkom. – Pod kilkoma względami było to ważne spotkanie dla nas, był to derbowy pojedynek, było to zarówno święto dla nas jak i dla kibiców. Była to jednocześnie rywalizacja o trzecią lokatę w tabeli, jesteśmy zadowolone, że udało nam się wygrać mecz z Budowlanymi i zakończyć fazę zasadniczą na trzecim miejscu. W play-offach zacznie się prawdziwe granie, bez względu na to z kim przyjdzie nam grać musimy cały czas być w pełni skoncentrowane. Na razie nie skupiamy się na kolejnym meczu, naszym pierwszym rywalem będzie Pałac Bydgoszcz. Nie wybiegamy w przyszłość, nie myślimy o medalu, skupiamy się na naszym najbliższym rywalu – podsumowała mecz Aleksandra Wójcik.
W podobnym tonie wypowiedziała się Klaudia Alagierska, dla której derbowy mecz był świętem siatkówki. – Atmosfera w spotkaniu derbowym była bardzo dobra, kibice jak zawsze nie zawiedli. Chciałyśmy się zrewanżować za ten pierwszy mecz, który nam nie wyszedł, nie grałyśmy swojej siatkówki, w tym sezonie nasza gra faluje. Rewanż nam się udał i pokazaliśmy kibicom, że potrafimy skutecznie grać – stwierdziła środkowa ŁKS-u. Występujące w roli gości zawodniczki ŁKS-u ze spokojem mogą przygotowywać się do meczów z Pałacem Bydgoszcz w pierwszej rundzie play-off. Ich trener będzie mógł wprowadzić swoje koncepcje oraz taktykę. – Trener nie miał zbyt wiele czasu aby wprowadzić swojej koncepcji ponieważ nie miałyśmy zbyt wiele czasu aby regularnie trenować, grałyśmy dwa mecze w tygodniu. Obecnie będziemy trenowały częściej, będzie więcej spokoju, skupimy się na elementach: blok – obrona. Uważam, że w obecnym sezonie każdy z każdym może wygrać. Zdaję sobie sprawę z tego, że wygranie meczów z Chemikiem, czy Developresme nie będzie łatwe, ale jak dobrze popracujemy na treningach to jesteśmy w stanie sprawić niespodziankę – zakończyła Klaudia Alagierska.

źródło: tv.pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-03-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved