Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Klaudia Alagierska: Po cichu liczymy na tego łatwiejszego przeciwnika

Klaudia Alagierska: Po cichu liczymy na tego łatwiejszego przeciwnika

W swoim trzecim meczu na mistrzostwach Europy Polki zmierzyły się z Ukrainkami. Po dwóch zwycięstwach bez straty seta podopieczne Jacka Nawrockiego miały w tym spotkaniu troszkę więcej kłopotów, lecz ostatecznie pokonały reprezentantki naszych wschodnich sąsiadów 3:1. – Ukrainki też prezentowały się trochę gorzej w poprzednich dwóch spotkaniach. Liczyłyśmy, że mogą się obudzić w meczu przeciwko nam i tak zrobiły – przyznała środkowa reprezentacji Polski, Klaudia Alagierska.

Polki bardzo dobrze weszły w mecz, już na samym początku wypracowały sobie kilkupunktową przewagę. Ukrainki jednak przebudziły się, zdołały doprowadzić do remisu. Pod koniec premierowej odsłony spotkania to reprezentantki naszych wschodnich sąsiadów nadawały ton boiskowej rywalizacji i ostatecznie ten set padł ich łupem. – Może byłyśmy mentalnie gdzie indziej, ale sądzę jednak, że na początku spotkania każda była skupiona na meczu. Wiedziałyśmy, że to nie są łatwe przeciwniczki, ale najważniejsze, że zapisałyśmy wygraną na swoim koncie. Pojawiło się kilka błędów, trochę się z nimi męczyłyśmy, ale odniosłyśmy zwycięstwo  – stwierdziła Alagierska.

Kolejne trzy sety miały już zgoła inny przebieg. Mimo przestojów biało-czerwone przez większość spotkania narzucały swój styl gry rywalkom i ostatecznie odniosły zwycięstwo 3:1. – Coś się zacięło. Nie miałyśmy okazji się zmierzyć z Ukrainkami w tym sezonie. Nie wiedziałyśmy, jak one do końca grają na żywo. Odprawa wideo swoją drogą, ale wiadomo, że przeciwnik gra inaczej. Ukrainki też prezentowały się trochę gorzej w poprzednich dwóch spotkaniach. Liczyłyśmy, że mogą się obudzić w meczu przeciwko nam i tak zrobiły. Kąsały nas zagrywką, miałyśmy problem na wysokiej piłce. Gdzieś tam punkt po punkcie czasami robiłyśmy przewagę i to nam pomagało wygrać – dodała siatkarka.

Biało-czerwone czekają jeszcze dwa najtrudniejsze grupowe starcia, z Belgijkami oraz Włoszkami, które najprawdopodobniej nie wybaczą takich słabszych okresów w grze. – Musimy mentalnie wytrzymywać takie momenty. Prowadziłyśmy kilkoma punktami i szybko nam to uciekło. Z takimi przeciwniczkami to jeszcze jest do wybaczenia, ale jak zaczniemy grać z Belgią, Włochami i kolejnymi mocnymi zespołami to takie rzeczy już wtedy nie będą do wybaczenia. Musimy nad tym popracować – powiedziała środkowa. Do niespodzianek doszło w grupie D, z którą ,,polska” grupa połączy się w fazie play-off. Niemki pokonały Rosjanki i w przypadku zajęcia 2. miejsca miejsca w grupie podopieczne Jacka Nawrockiego może czekać zdecydowanie łatwiejsza droga do półfinału. – Na tym nam zależy. Staramy się wygrywać i być jak najwyżej w tabeli. Po cichu liczymy na tego łatwiejszego przeciwnika, ale musimy sprostać każdemu – zakończyła Klaudia Alagierska.