Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > KKS Kozienice przygotowuje się do II-ligowych rozgrywek

KKS Kozienice przygotowuje się do II-ligowych rozgrywek

Zespół KKS Kozienice w sezonie 2018/19 rozegra, tak jak poprzedni, w grupie szóstej drugiej ligi. Rywalami kozieniczan będą: Karpaty Krosno, PZL Sędziszów Małopolski, Avia Świdnik, Caro AZS Łódź, LKPS Politechnika Lublin, AKS V LO Rzeszów, Neobus Niebylec, Świętokrzyska Siatkówka II Kielce oraz KS Błękitni Ropczyce.

Z rozgrywek wycofał się drugi zespół Czarnych Radom. To właśnie z tej drużyny paru zawodników wzmocni szeregi kozieniczan. – Po rocznej przerwie grania w drugoligowych Czarnych Radom wrócili do nas Wiktor Skwarek i Daniel Ostrowski. Na tym polu się wzmocniliśmy, bo to znaczące postacie. Ponadto trenują z nami trzej młodsi za wodnicy z Czarnych, którzy też grali w zeszłym sezonie w drugiej lidze. Bardzo solidnie i ciężko pracują – podkreśla trener Marek Grzelczak.W zespole KKS-u zaszło jeszcze parę zmian kadrowych. – Na libero zagra Robert Głogowski oraz nasz wychowanek, młody Sebastian Tałaj. Rozstaliśmy się z Radosławem Kiragą oraz Pawłem Sąporem. Ten drugi leczy kontuzje i dopiero po nowym roku będzie dostępny. Radek natomiast nie był w stanie połączyć pracy zawodowej z obecnością na treningach i grą w siatkówkę na poziomie drugiej ligi – wyjaśnia szkoleniowiec. Sztab szkoleniowy KKS-u uzupełnił doświadczony rozgrywający, Michał Kalita, który będzie grającym asystentem trenera. Kozieniczanie zaliczyli tygodniowy obóz przygotowawczy na obiektach Kozienickiego Centrum Rekreacji i Sportu. Rano trenowali w terenie i w siłowni, po południu w hali, a wieczorem mieli zajęcia na basenie lub saunie. – Wszystko podczas obozu przebiegło zgodnie z planem. Frekwencja była stuprocentowa i wszyscy ciężko pracowali. To był czas wytężonej pracy, która ma zaprocentować w trakcie sezonu ligowego – dodaje Marek Grzelczak, który zapewnia, że zespół będzie miał bardzo wyrównaną i solidną kadrę, która ma powalczyć o miejsce w czwórce na koniec fazy zasadniczej.

– Będziemy mieć czternastkę, a nawet szesnastkę zawodników bardzo wyrównaną. Na każdej pozycji jest walka i rywalizacja. To na pewno będzie z korzyścią dla drużyny. Na pewno znamy swoją wartość, wiemy mniej więcej kto co potrafi. Połączenie tej mieszanki doświadczenia, które było rok temu z tymi wzmocnieniami z Czarnych, powinno wypalić. To, co Czarni mieli najlepszego w zeszłym sezonie, to jest teraz u nas. Wydaje mi się, że to zaowocuje możliwością gry w pierwszej czwórce na koniec rundy zasadniczej, a potem w play-off zobaczymy. Celem jest pierwsza czwórka i rozstawienie w fazie play-off – wyjaśnia. Szkoleniowiec prognozuje, że stawka w grupie szóstej drugiej ligi będzie mocna. – Liga się wzmocniła, choćby takie drużyny jak Avia Świdnik czy Politechnika Lublin. Ten drugi zespół otwarcie mówi o awansie. Ekipa z Niebylca też buduje solidny skład. Dlatego ta czołówka będzie bardzo ciekawa i wyrównana – mówi.

Już w najbliższy weekend KKS Kozienice rozegra pierwsze mecze sparingowe. – Zagramy w turnieju w Świdniku, w którym oprócz nas i gospodarzy, Avii zagrają też BAS Białystok i Błękitni Ropczyce – informuje szkoleniowiec. Tydzień później KKS pojedzie do Jedlińska, gdzie tamtejszy trzecioligowy SPS Radmot Jedlińsk organizuje turniej towarzyski z udziałem drugoligowych Czarnych Rząśnia i Huraganu Wołomin. W weekend 22-23 września KKS pojedzie do Warszawy, gdzie zagra z tamtejszym Metrem, AZS-em Olsztyn oraz drużyną z zagranicy. W środę 26 września kozieniczan czeka sparingowa potyczka u siebie z Huraganem Międzyrzec. Inauguracja zmagań w drugiej lidze zaplanowana jest na 29 września, kiedy to KKS zagra na wyjeździe z Błękitnymi Ropczyce.

źródło: echodnia.eu

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2018-09-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved