Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Kish WT: Zwycięstwo Prudla i Szałankiewicza, porażka Kujawiaka i Rudola

Kish WT: Zwycięstwo Prudla i Szałankiewicza, porażka Kujawiaka i Rudola

Od wyraźnego zwycięstwa nad ukraińską parą Denin/Denysienko zmagania w Kish World Tour rozpoczęli Polacy – Mariusz Prudel i Jakub Szałankiewicz. Duet pewnie wygrał z Ukraińcami 2:0, ale gorzej poszło drugiej z biało-czerwonych par: Kacprowi Kujawiakowi i Maciejowi Rudolowi. W tie-breaku musieli oni uznać wyższość Litwinów – Rumsevicus/Kazdailis.

W premierowej odsłonie walka początkowo toczyła się punkt za punkt. Potem jednak polska para odskoczyła rywalom, by triumfować 21:18. Drugi set już od pierwszych minut przebiegał pod dyktando biało-czerwonych (10:4). Wypracowanej przewagi Prudel z Szałankiewiczem już nie oddali (14:7). Błyskawicznie doprowadzili do piłki meczowej (20:9) i pewnie zakończyli tę partię wynikiem 21:10.

Prudel/Szałankiewicz [POL] – Denin/Denysienko [UKR] 2:0
(21:18, 21:10)

Kacper Kujawiak i Maciej Rudol swój występ w turnieju głównym rozpoczęli od pojedynku z Litwinami – Rumsevicus/Kazdailis. W pierwszej partii Polacy nie byli w stanie przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść, ulegając rywalom 19:21. Drugiego seta rozpoczęli już lepiej i ostatecznie dość pewnie go wygrali, dzięki czemu doprowadzili do remisu w całym spotkaniu. Decydująca odsłona ponownie była wyrównana, ale minimalnie lepsi okazali się Litwini, triumfując 15:13 i 2:1 w całym spotkaniu.

Kujawiak/Rudol [POL] – Rumsevicus/Kazdailis [LTU] 1:2
(19:21, 21:16, 13:15)