Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Kish Island Open: Rozpoczęły się zmagania grupowe

Kish Island Open: Rozpoczęły się zmagania grupowe

fot. archiwum

Turniej w Kiszu zaczyna zmagania plażowiczów o cenne punkty rankingowe, które będą decydować o występie na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. W Iranie występują 3 polskie duety. Niestety od porażki z Austriakami rozpoczęli Maciej Kosiak i Maciej Rudol. Wygraną odnieśli Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz oraz Bartosz Łosiak i Piotr Kantor.

W turnieju głównym pewny udział miały nasze trzy pary. Przez kwalifikacje musieli przebijać się Michał Bryl i Kacper Kujawiak. Niestety przegrali w drugiej rundzie z chińskim duetem Chen/Zhang Lizeng. Zmagań nie rozpoczęli dobrze Maciej Kosiak i Maciej Rudol, którzy ulegli Austriakom – Thomasowi Kunertowi i Christophowi Dresslerowi. Zabrakło niewiele, ale nasi rywale po objęciu prowadzenia kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku, wygrywając odpowiednio do 17 i do 16. Nie zawiedli Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz, którzy spotkali się z niżej rozstawionym duetem także z Austrii Danielem Hupferem i Julianem Hörlem. Spotkanie trwało 35 minut, zwłaszcza w drugiej partii biało-czerwoni przeważali na boisku i zasłużenie wygrali do 15.Ostatni na piasku z polskich par pojawili się Bartosz Łosiak i Piotr Kantor. Ich przeciwnikiem był rosyjski zespół – Nikita Liamin i Dmitri Barsuk. Premierowa odsłona toczyła się pod dyktando biało-czerwonych. Wygrali wysoko 21:12. W drugiej partii tak dobrze już nie było, Rosjanie pozbierali się po porażce. W końcówce więcej zimnej krwi zachował duet Liamin/Barsuk. Także Rosjanie lepiej rozpoczęli tie-breaka, ale biało-czerwoni szybko wyrównali i toczyła się wyrównana walka. Dopiero na przewagi wygrali Łosiak z Kantorem (18:16).

Kunert/Dressler AUT [16] – Kosiak/Rudol POL [17] 2:0
(21:17, 21:16)

Kądzioła/Szałankiewicz POL [5] – Hupfer/Hörl AUT [28] 2:0
(21:18, 21:15)

Łosiak/Kantor POL [7] – Liamin/Barsuk RUS [26] 2:1
(21:12, 19:21, 18:16)

Drugie wtorkowe spotkanie także nie było dobre dla duetu Kosiak/Rudol, którzy zmagania w Kiszu zakończą na rozgrywkach grupowych. Niemiecka para Markus Böckermann i Lars Flüggen są rozstawieni z numerem jeden w turnieju. Od początku narzucili swój ton gry, szybko objęli prowadzenie i utrzymywali je do końca. Wygrali do 15 i do 16, odnotowując drugie zwycięstwo. Kądzioła i Szałankiewicz pewnie rozpoczęli drugie spotkanie. Szybko objęli prowadzenie (14:11) i kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku. Biało-czerwoni wygrali 21:16. W drugiej partii do głosu doszli Norwegowie – Iver Andreas Horrem i Geir Eithun, tym razem to oni zdobyli trzypunktową przewagę (12:9) i utrzymali ją do końca. Tie-break lepiej rozpoczął się dla polskiego duetu (5:3). Kilka chwil później prowadzili już Norwegowie 11:10. Gra toczyła się punkt za punkt, ale w końcówce to Kądzioła i Szałankiewicz uzyskali przewagę i mieli piłkę meczową (14:13). Horrem i Eithum obronili, ale kolejne 2 punkty zdobyli Polacy, dzięki czemu wygrali 16:14 i całe spotkanie 2:1. W drugim meczu grupowym problemu z pokonaniem angielskiej pary Sheaf/Gregory nie mieli Bartosz Łosiak i Piotr Kantor. Polacy narzucili rywalom swój rytm gry i w dwóch rozegranych setach szybko wyszli na prowadzenie, które udało im się utrzymać do końca. Lekcję siatkówki plażowej biało-czerwoni dali Anglikom szczególnie w pierwszej partii, którą wygrali wysoko do 8. Ostatnie mecze grupowe odbędą się w środę 18 lutego.

Böckermann/Flüggen GER [1] – Kosiak/Rudol POL [17] 2:0
(21:15, 21:16)

Kądzioła/Szałankiewicz POL [5] – Horrem/Eithun NOR [21] 2:1
(21:16, 16:21, 16:14)

Łosiak/Kantor POL [7] – Sheaf/Gregory ENG [23] 2:0
(21:8, 21:13)

źródło: inf. własna

nadesłał: ,

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved