Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Kisakallio Satellite: Triumf gospodyń

Kisakallio Satellite: Triumf gospodyń

fot. archiwum

W fińskim Sports Institute rozegrano kolejny turniej z cyklu CEV Satellite. Najlepsze w nim okazały się reprezentantki gospodarzy, Lehtonen/Lahti. W meczu finałowym nie dały one żadnych szans parze z Czech Rehackova/Dostalova M. Trzecie miejsce zajęła para z Holandii Driessen/Meertens.

Rozstawione z numerem pierwszym Finki przez turniej przeszły jak burza, dopiero w półfinale straciły pierwszego seta z parą niemiecką. Wcześniej pokonały kolejno pary z Włoch – Costantini/Gili, Niemiec – Ittlinger/Weiland i Szwecji  – Nilsson/Yoken. Dopiero w półfinale przyszło to najtrudniejsze spotkanie, tam po raz kolejny czekał niemiecki duet Ittlinger/Weiland i tym razem postawił większy opór, pewnie wygrywając pierwszego seta. W drugim Finki wzięły odwet i doprowadziły do tie-breaka. Tam już była walka punkt za punkt praktycznie do samego końca. Gospodynie wygrały dopiero po grze na przewagi.

W finale na Riikkę Lehtonen i Taru Lahti czekały już Czeszki Karolina Rehackova i Magdalena Dostalova, które pierwszej porażki doznały właśnie dopiero w meczu o pierwsze miejsce, Wcześniej pokonały Thurin K./Thurin S. ze Szwecji, Driessen/Meertens z Holandii, Schillerwein/Tillmann z Niemiec i w półfinale po raz kolejny Driessen/Meertens. Pojedynek o zwycięstwo w turnieju był jednak zupełnie jednostronny, Czeszki nie potrafiły znaleźć recepty na dobrze dysponowane rywalki zwłaszcza w pierwszym, przegranym 10:21 secie. W drugiej partii walka była już w miarę wyrównana, ale i tak te najważniejsze piłki padły łupem Finek.Emocji nie brakowało za to w meczu o medal brązowy pomiędzy parą niemiecką i holenderską. Oba duety po wcześniejszych porażkach musiały grać po drugiej stronie turniejowej drabinki i awansowały do czołowej czwórki. Po porażkach w półfinale zagrały o brąz i praktycznie w każdym secie wynik był sprawą otwartą. Ostatecznie w obu setach końcówki lepiej rozwiązały Holenderki i to one zajęły miejsce na najniższym stopniu podium.

O 3. miejsce:
Ittlinger/Weiland GER [9] – Driessen/Meertens NED [14] 0:2
(19:21, 19:21)

Finał:
Lehtonen/Lahti FIN [1] – Rehackova/Dostalova M. CZE [6] 2:0
(21:10, 21:18)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-08-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved