Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Kinga Wysokińska: Z meczu na mecz jest coraz lepiej

Kinga Wysokińska: Z meczu na mecz jest coraz lepiej

– Z meczu na mecz jest coraz lepiej, podnosimy swoje umiejętności i pokazujemy, że potrafimy grać naprawdę dobrze – mówi libero Trefla Proximy Kraków, Kinga Wysokińska. Zawodniczka dodatkowo dzieli się swoimi spostrzeżeniami m.in. o Lidze Siatkówki Kobiet czy też rywalizacji z Klaudią Kulig.

Kinga, jak ci się podoba w Lidze Siatkówki Kobiet?Kinga Wysokińska: – Bardzo mi się podoba. W LSK gra wiele bardzo doświadczonych i utalentowanych zawodniczek, a co za tym idzie, rywalizacja z takimi przeciwniczkami jest fantastyczną okazją do podnoszenia swoich umiejętności. Uważam, że poziom ligi jest bardzo wysoki, dlatego zarówno w meczach, jak i na treningach trzeba dawać z siebie 100%. W innym przypadku nie ma czego szukać.

Czy różnica poziomów między I ligą a LSK jest duża?

– Różnica jest na pewno, jednak ciężko stwierdzić jak duża.

Jak ocenisz początek sezonu w wykonaniu drużyny?

– Początek w naszym wykonaniu nie był najlepszy. Potrzebowałyśmy trochę czasu, żeby się zgrać. Jesteśmy nowym zespołem w lidze, dlatego też te pierwsze kroki w LSK były dla nas trudne. Natomiast z meczu na mecz jest coraz lepiej, podnosimy swoje umiejętności i pokazujemy, że potrafimy grać naprawdę dobrze.

Pokazał to mecz w Łodzi, który będzie takim impulsem napędowym?

Myślę, że tak. To było bardzo dobre spotkanie z naszej strony. Cieszymy się z naszej pierwszej wygranej i pracujemy ciężko na kolejne. To zwycięstwo rozpaliło nasze apetyty, które jak doskonale wiemy, rosną w miarę jedzenia. Dlatego chcemy, aby zwycięstwo w Łodzi nie było jednorazowym „wybrykiem”. Tylko aby to był początek naszej dobrej gry, a co za tym idzie kolejnych zwycięstw. Mam nadzieję, że sprawimy jeszcze niejedną niespodziankę w tym sezonie.

O miejsce w składzie walczysz z Klaudią Kulig. Rywalizujecie ze sobą, ale widać, że jest to zdrowa rywalizacja, w której pomagacie sobie i napędzacie się do jeszcze lepszej gry.

– To prawda, z Klaudią bardzo fajnie się dogadujemy, nie tylko na boisku, ale również prywatnie. Nasza rywalizacja jest czysto sportowa. Dzięki takiej zdrowej rywalizacji podnosimy swoje umiejętności i wzajemnie napędzamy do jeszcze cięższej pracy, bo cały czas czujemy oddech koleżanki na plecach. Podpowiadamy sobie, pomagamy, dzielimy się swoimi spostrzeżeniami, doświadczeniami. Dla obu z nas ta rywalizacja to ogromny plus w siatkarskim rozwoju.

Jakie nastawienie przed najbliższym spotkaniem? 

– Jak zawsze bojowe! 

źródło: treflproxima.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-11-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved