Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Młoda Liga Kobiet > Kinga Wysokińska: Każdy mecz przynosi nowe doświadczenia

Kinga Wysokińska: Każdy mecz przynosi nowe doświadczenia

fot. Michał Szymański

Siatkarki Budowlanych Łódź w trzech meczach pokonały bielszczanki w ćwierćfinale Młodej Ligi Kobiet i zagrają w turnieju finałowym w Krapkowicach. – Nie odpuścimy żadnego meczu. Będziemy chciały pokazać, że to trzecie miejsce w mistrzostwach Polski juniorek wywalczone w zeszłym roku nie było przypadkowe – mówi Kinga Wysokińska, libero młodych Budowlanych.

Awansowałyście do turnieju finałowego Młodej Ligi, pokonując bielszczanki. Pierwszy mecz wyjazdowy w ćwierćfinale jednak przegrałyście…Kinga Wysokińska:Faktycznie, tamten mecz nam nie wyszedł. Pojechałyśmy w roli faworyta, może to sprawiło, że byłyśmy trochę spięte. Nie załamałyśmy się po tym meczu, chciałyśmy pokazać, że nadal potrafimy wygrywać z dobrymi zespołami.

W pierwszym meczu we waszej hali widać było na początku troszkę nerwowości, bo zaczęłyście go od serii straconych punktów. Co pomogło wam się odbudować?

Nie zaczęłyśmy tego meczu dobrze, choć na boisku rozpoczęły go starsze koleżanki. Mimo wszystko cały czas w głowach miałyśmy to, że ten mecz możemy wygrać. Wiedziałyśmy, że mamy ogromne szanse na ten awans i nie jesteśmy wcale zespołem słabszym od bielszczanek.

W ostatnim spotkaniu, decydującym o awansie, opanowałyście już chyba te emocje. Pomógł wam atut własnej hali?

W tym meczu grało nam się o wiele spokojniej, lepiej niż wczoraj. Być może koleżanki gorzej spały. (uśmiech) Ważne, że nasza gra wyglądała naprawdę dobrze. Własne boisko zdecydowanie było naszym atutem. Lubimy grać we własnej hali, tutaj trenujemy, jesteśmy do niej przyzwyczajone. Myślę jednak, że w kolejnych meczach nie będzie to miało znaczenia, będziemy musiały pokazać, że umiemy grać w każdych warunkach.

Im wyższa faza rozgrywek, tym bardziej każdy z zespołów angażuje się w rozgrywki MLK, wystawiając coraz silniejszy skład…

Mamy dzięki temu okazję sprawdzić się w meczach z dobrymi zespołami. To dla nas wielki plus, bo każdy mecz przynosi nam nowe doświadczenia i umiejętności.

Wasza droga do półfinału Młodej Ligi nie była usłana różami. Zadanie awansu do turnieju finałowego było trudniejsze, niż mogłyście sobie zakładać przed startem rozgrywek?

Nie spodziewałyśmy się tego, że uda nam się zająć pierwsze miejsce w grupie. Zwłaszcza po tym, kiedy dowiedziałyśmy się, jak zostały rozstawione poszczególne zespoły, jak mocnych mamy rywali. Można było spodziewać się innych wyników w kilku meczach, ale cieszymy się, że to my wygrałyśmy większość z tych spotkań.

Walczycie na kilku frontach, bo przed wami teraz rozgrywki juniorskie…

Już w czwartek zaczynamy grę w ćwierćfinałach mistrzostw Polski juniorek. Jedziemy do Krakowa i mamy nadzieję tam pokazać się z jak najlepszej strony. Będziemy walczyć, zostawimy na boisku dużo serca.

W Krapkowicach zmierzycie się z rzeszowiankami, które rywalizowały w drugiej grupie i nie miałyście okazji lepiej ich poznać. Ewentualne mecze z sopociankami czy legionowiankami także mogą wyglądać zupełnie inaczej niż te starcia grupowe…

Grałyśmy z nimi tylko w zeszłym roku, ale nie wiemy, jak wygląda teraz ich skład. Wszystko wyjdzie „w praniu”. Co do Atomu Trefla to rzeczywiście, ale z drugiej strony my w pierwszej części sezonu pojechałyśmy do Sopotu w składzie juniorskim i wygrałyśmy. Dlatego myślę, że będzie dobrze, patrzę w przyszłość optymistycznie.

Dla was młodych zawodniczek ważne jest to, by ten sezon trwał jak najdłużej. Zapomniałyście już o tym feralnym dla was meczu z ŁKS-em w finałach mistrzostw województwa?

Na pewno tak, zapomniałyśmy. Nie odpuścimy żadnego meczu. Będziemy chciały pokazać, że to trzecie miejsce w mistrzostwach Polski juniorek wywalczone w zeszłym roku nie było przypadkowe. Chcemy udowodnić, że potrafimy wygrywać z najlepszymi zespołami w kraju. Co prawda po meczu z ŁKS-em opadły nam trochę głowy, ale podniosłyśmy się silniejsze, mocniejsze i gotowe do walki o kolejne cele.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Młoda Liga Kobiet, rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-02-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved