Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Kinga Wojtasik: Mam nadzieję, że cały sport się obroni

Kinga Wojtasik: Mam nadzieję, że cały sport się obroni

fot. CEV

– Pandemia koronawirusa sprawiła, że sezon siatkówki plażowej przesunął się o rok. Wszystkie tegoroczne turnieje zostały odwołane – mówi Kinga Wojtasik, wicemistrzyni Europy z Moskwy w parze z Katarzyną Kociołek.

Nie ma jeszcze oficjalnego potwierdzenia ze światowej federacji, ale wiadomo już, że wszystkie zawody, które miały się odbyć w najbliższych miesiącach, zostaną odwołane. W praktyce oznacza to koniec sezonu.Na początek zapytam o zdrowie – pani i najbliższych.

Kinga Wojtasik: Ani ja, ani nikt z moich najbliższych i znajomych nie ma koronawirusa. Wszyscy czujemy się dobrze. Przestrzegamy wszystkich zaleceń i wskazówek. Izolujemy się od świata i wierzymy, że to zmieni się.

W tym tygodniu Międzynarodowy Komitet Olimpijski poinformował, że kwalifikacje do przełożonych na przyszły rok Igrzysk XXXII Olimpiady Tokio 2020 zostały przedłużone i muszą zakończyć się do 29 czerwca 2021 roku.

– Sezon w siatkówce plażowej przesunął się o rok. FIVB odwołała wszystkie planowane do września turnieje, choć jeszcze nie było w tej sprawie oficjalnej informacji. Rozumiemy, że taka była konieczność. Trzeba już myśleć o następnym sezonie.

Czy pani stęskniła się za meczami na plaży i normalnym treningiem?

– Oczywiście, że chętnie potrenowałabym w normalnych warunkach i zagrałabym w kolejnym turnieju. Jednak na razie mam zajęcia w domu. Utrzymuję kontakt ze swoją partnerką i jeżeli chodzi o ćwiczenia, to wykonujemy takie same. Mamy plany opracowane przez naszego trenera, statystyka oraz psychologa. Od tego ostatniego otrzymałyśmy m.in. wskazówki jak radzić ze stresem w czasie obecnej pandemii.

Czy pandemia zmieni siatkówkę i cały sport?

– Mam nadzieję, że cały sport obroni się, gdyż tkwi w nim ogromna siła i jest ludziom potrzebny. Obie federacje – FIVB i PZPS – z pewnością poradzą sobie. Wierzę, że w miarę upływu czasu będziemy wracać do normalności. Trzeba jednak pamiętać, że obecnie ludzie mają większe problemy niż sport.

Mimo całej bardzo trudnej sytuacji rozumiem, że pani upiecze świąteczny sernik

– Może niekoniecznie sernik, ale na pewno upiekę jakieś zdrowe ciasto.

Czego chciałaby życzyć pani środowisku siatkarskiemu na tą szczególną Wielkanoc?

– Przede wszystkim zdrowia, spokoju i cierpliwości.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-04-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved