Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Kinga Kołosińska: Igrzyska olimpijskie są dla nas priorytetem

Kinga Kołosińska: Igrzyska olimpijskie są dla nas priorytetem

fot. FIVB

Kinga Kołosińska i Monika Brzostek rozgrywają naprawdę udany sezon. Polska dwójka eksportowa już zakwalifikowała się na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro. Obecnie biało-czerwone zmagają się w turnieju Grand Slam Olsztyn. Dwójka znad Wisły zakończyła fazę grupową z dwoma zwycięstwami i porażką.

Turniej w Olsztynie jest pierwszą okazją do gry po kontuzji Kingi, która wyeliminowała was z mistrzostw Europy. Czy nadal odczuwasz skutki urazu?

Kinga Kołosińska: – Jest na tyle dobrze, że mogę grać bez bólu. Staram się nie przeciążać kręgosłupa, dlatego na boisku nie szarżuję w obronach. Daję z siebie tyle, ile mogę i jak na razie zdaje to egzamin, ponieważ wygrałyśmy dwa spotkania, które zapewniły nam wyjście z grupy. Nie chcemy ryzykować naszym zdrowiem. Igrzyska olimpijskie są dla nas priorytetem i na pewno nie zrobię niczego, co mogłoby mnie wykluczyć, więc na razie jesteśmy spokojne.Obecny sezon jest dla was wyjątkowy – zajęłyście drugie miejsce w Grand Slamie w Rio, jesteście też pewne udziału w igrzyskach olimpijskich. Jak oceniacie dotychczasowe budowanie formy?

Monika Brzostek: – Potrzebujemy jeszcze kilku turniejów, by poczuć pełnię sił. Ten sezon jest dla nas inny niż zwykle. Po krótkim okresie przygotowawczym poleciałyśmy na miesiąc do Brazylii, by zagrać w pierwszych zawodach. Następnie miałyśmy sześć tygodni przerwy przed kolejnymi turniejami, po których była kolejna przerwa. Musimy to wytrzymać i rozegrać jeszcze kilka spotkań, by zbudować szczyt formy.

Nowością dla was jest znacznie powiększony sztab trenerski…

Monika Brzostek: – Mamy dwóch trenerów, którzy zajmują się tylko techniką siatkarską. Dodatkowo jest także z nami statystyk, fizjoterapeuta i trener od przygotowania motorycznego. Każdy z nich odpowiedzialny jest za swoją działkę. Praca wszystkich na pewno wpłynęła na poprawę naszych wyników.

Za niespełna dwa miesiące zapłonie płomień olimpijski. Jak będą wyglądały wasze przygotowania do igrzysk?

Monika Brzostek: Oprócz zawodów w Olsztynie zagramy jeszcze w trzech innych turniejach. W ich trakcie postaramy się sprawdzić wszystko to, czego się nauczyłyśmy podczas treningów od grudnia aż do dzisiaj.

Kinga Kołosińska: – Nasi trenerzy podporządkowali cały sezon pod igrzyska pomimo tego, że jeszcze na początku nie byłyśmy pewne kwalifikacji do Rio. Począwszy od grudnia, cały cykl przygotowań jest skupiony na turnieju olimpijskim. Do sierpnia będziemy z tego planu korzystać.

Olsztyn po raz drugi gości światową elitę siatkówki plażowej. Czy organizatorzy zapewnili zawodnikom niezbędne zaplecze?

Monika Brzostek: – Organizacja turnieju w Olsztynie jak zawsze stoi na wysokim poziomie. Wszyscy zawodnicy zgodnie twierdzą, że w Polsce odbywa się jeden z najlepszych turniejów w sezonie. Nie ma żadnej rzeczy, do której mogłabym się przyczepić.

Autorem wywiadu jest Katarzyna Krajewska (Przegląd Ligowy)

źródło: Przegląd Ligowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-06-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved