Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Kinga Hatala zawodniczką Budowlanych Toruń

Kinga Hatala zawodniczką Budowlanych Toruń

fot. Michał Szymański

Sporo mówiło się o potencjalnym wzmocnieniu na pozycji atakującej Budowlanych Toruń. Spekulowano o powrocie Rebeki Pavan, tymczasem nową zawodniczką zespołu prowadzonego przez trenera Mirosława Zawieracza będzie Kinga Hatala z Trefla Proximy Kraków. 29-letnia atakująca być może zagra już w najbliższym spotkaniu.

Na pozycji atakującej zespół Budowlanych Toruń ma reprezentantkę Portugalii Julię Kavalenkę oraz młodą Ewę Bimkiewicz. Żadna z nich jednak nie spełnia pokładanych nadziei, dlatego też toruński klub po przyjściu nowego trenera, Mirosława Zawieracza, rozpoczął poszukiwania wzmocnienia. Mówiło się o powrocie kanadyjskiej atakującej Rebeki Pavan, życie przyniosło jednak inne rozwiązanie.Nową atakującą Budowlanych Toruń będzie Kinga Hatala, dotychczas reprezentująca barwy Trefla Proximy Kraków. 29-letnia siatkarka będzie mogła wystąpić już w najbliższym spotkaniu przeciwko MKS-owi Dąbrowa Górnicza, o ile toruńscy działacze zdążą z formalnościami. Trener Mirosław Zawieracz doskonale zna możliwości swojej nowej siatkarki, bowiem w poprzednim sezonie występowała ona w pierwszoligowej Wiśle Warszawa, prowadzonej właśnie przez Zawieracza.

Przed problemem stanął teraz zespół z Krakowa, który musi zapełnić dziurę po odejściu Hatali. Zespół Trefla Proximy wprawdzie ma w swoich szeregach młodą i zdolną Martynę Łukasik, ale nie wiadomo, czy będzie ona sama w stanie udźwignąć ciężar ataku krakowskiej drużyny we wszystkich pozostałych do końca roku spotkaniach.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-01-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved