Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Kinga Hatala przeniosła się do Włoch

Kinga Hatala przeniosła się do Włoch

fot. Michał Szymański

Kolejna polska siatkarka zdecydowała się na przenosiny do Włoch. Kinga Hatala zmieniła Developres SkyRes Rzeszów na Volley Talmassons. Zespół prowadzony przez Ettore Guidettiego w sezonie 2019/2020 wystąpi w Serie A2. – Jestem bardzo zadowolony z przyjścia Kingi. Jest dobrą i doświadczoną siatkarką. Jestem pewien, że jest to właściwy wybór – skomentował transfer szkoleniowiec beniaminka.

Kinga Hatala jest wychowanką MKS-u Andrychów. Atakująca w swojej karierze grała między innymi w KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, Wiśle Warszawa, Treflu Proxima Kraków. Ostatni sezon siatkarka spędziła w Developresie SkyRes Rzeszów, z którym zajęła trzecie miejsce w Lidze Siatkówki Kobiet. Kinga Hatala ma na swoim koncie dwa brązowe medale mistrzostw Polski i mistrzostwo I ligi. W sezonie 2019/2029 polska atakująca zagra w beniaminku włoskiej Serie A2 – Volley Talmassons. – Jestem bardzo zadowolony z przyjścia Kingi. Jest dobrą i doświadczoną siatkarką. Jestem pewien, że jest to właściwy wybór – skomentował transfer trener Ettore Guidetti.Volley Talmassons poprzedni sezon grał w Serie B. Obecnie trwają przygotowania klubu do nowego wyzwania, jakim jest gra w Serie A2. Wcześniej ogłoszono, że w zespole wystąpią między innymi Aurora Poser, Karin Barbazeni, Martina Stocco i Jessica Joly. Wszystkie te siatkarki są jednak znacznie mniej doświadczone niż polska atakująca.

Hatala jest kolejną zawodniczką, która po sezonie 2018/2019 obrała włoski kierunek. Wcześniej na transfery do Włoch zdecydowały się Regiane Bidias (Bartoccini Perugia), Jovana Brakocević-Canzian (Igor Gorgonzola Novara), Chiaka Ogbogu (Imoco Conegliano), Sladjana Mirković (Zanetti Bergamo), Rebecka Lazic (Bartoccini Perugia) i Zuzanna Górecka (Igor Gorgonzola Novara).

Zobacz również:
Karuzela transferowa Ligi Siatkówki Kobiet

źródło: inf. własna, volleytalmassons.altervista.org

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-06-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved