Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Kinga Drabek przenosi się z Radomia do Bielska-Białej

Kinga Drabek przenosi się z Radomia do Bielska-Białej

fot. Bogusław Krośkiewicz

Libero drużyny siatkarek E.Leclerc Radomki Radom po sezonie spędzonym w  Radomiu podjęła decyzję o zmianie barw klubowych.  Zawodniczka w sezonie 2019/2020 zagra w BKS Profi Credit Bielsko-Biała. Jest to już czwarta nowa zawodniczka klubu z Beskidów.
 
Kinga Drabek urodziła się 10 maja 1998 roku.  Na swoim koncie ma występy w reprezentacji Polski. Zdobyła także dwa srebrne medale mistrzostw Europy Wschodniej EEVZA kadetek. W 2016 zadebiutowała w Lidze Siatkówki Kobiet. Grała w Dąbrowie Górniczej, miniony sezon spędziła w E.Leclerc Radomce Radom, gdzie tworzyła parę libero z Olgą Samul. Na boisku wystąpiła w 25 meczach, 90 setach. – Sezon był ciężki, ale owocny. Razem z dziewczynami zrobiłyśmy wszystko tak, aby przyniosło nam to dużo satysfakcji ze spędzonych razem chwil zarówno na boisku, jak i poza nim. Co zapamiętam po roku spędzonym w Radomiu? Na pewno poznałam tu wielu sympatycznych ludzi. Miło będę wspominać też naszych kibiców, którzy byli naszym siódmym zawodnikiem. Doping był zawsze żywiołowy, niezależnie od wyniku – mówi Kinga.Siatkarka w sezonie 2018/2019 uplasowała się na 13. lokacie najlepszych libero LSK z 24% perfekcyjnego przyjęcia. Najbliższy rok spędzi w BKS Profi Credit Bielsko-Biała. – Nadszedł czas na zmiany. Chcę się stale rozwijać, grać i pokazywać na boisku wszystko, co potrafię. Nie mówię „do widzenia”, lecz „do zobaczenia”, bo na pewno się spotkamy. Tym razem tylko po drugiej stronie siatki – kończy siatkarka.

Przypomnijmy, że Kinga Drabek jest już czwartą nową siatkarką BKS-u Profi Credit Bielsko-Biała. Wcześniej do drużyny dołączyły trzy zagraniczne zawodniczki – Pavla Smidova (rozgrywająca), Carly DeHoog (atakująca) oraz Andrea Kossanyiova (przyjmująca).

Zobacz również:
Karuzela transferowa Ligi Siatkówki Kobiet

źródło: bks.bielsko.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-06-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved