Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Kinga Drabek: Cieszę się, że pomogłam drużynie

Kinga Drabek: Cieszę się, że pomogłam drużynie

Z dobrej strony w ostatnim meczu sezonu zasadniczego Orlen Ligi pokazała się druga libero dąbrowskiej ekipy Kinga Drabek. – Cieszę się, że mogłam się zaprezentować z dobrej strony w meczu przeciwko Legionovii, starałam się wywiązać z powierzonej mi roli jak najlepiej – powiedziała zawodniczka.

Młoda libero dąbrowskiej drużyny zaprezentowała się z dobrej strony w ostatnim meczu sezonu zasadniczego. Zanotowała 36% dokładnego przyjęcia i 27% perfekcyjnego, nie popełniła też żadnego błędu w tym elemencie. – Przed spotkaniem z Legionovią dowiedziałam się, że mogę zagrać w meczu przeciwko tej drużynie. Moim zadaniem jest jak najlepiej zagrać i zaprezentować się, mam nadzieję, że wywiązałam się z tego dobrze, bardziej denerwuję się, oglądając mecz w kwadracie niż na boisku – powiedziała młoda libero ekipy z Zagłębia.Dąbrowianki przegrały pierwszy set i w drugim przez dłuższy czas musiały odrabiać straty. Drużyna z Mazowsza dzięki ambitnej postawie postawiła MKS-owi ciężki warunki gry. – Wychodziłyśmy z cięższych opresji, niż miało to miejsce w tym meczu. Walczyłyśmy, nie poddawałyśmy się i dzięki solidnemu zaangażowaniu oraz dobrej grze wygrałyśmy to spotkanie. Cieszę się ze zwycięstwa, ponieważ mogłam się sprawdzić na tle zawodniczek z Legionovii, które są w moim wieku. Mogłam pochwalić się na boisku tym, co osiągnęłam ciężką pracą. Był to rewanż za porażkę w pierwszej rundzie – oceniła swój wstęp oraz całej drużyny Kinga Drabek.

Ekipę z Dąbrowy Górniczej czekają teraz dwa mecze o piąte miejsce z ŁKS-em Łódź. W tym sezonie w starciach z łodziankami dąbrowianki doznały dwóch porażek w takim samym stosunku – 1:3. Atutem rywalek będzie hala oraz kibice. – Mecze z ŁKS-em na pewno nie będą dla nas łatwe, będziemy chciały pokazać się z jak najlepszej strony. Wiadomo, że hala w Łodzi nie należy do łatwych. Z drugiej strony nie mamy zbyt wiele czasu na odpoczynek, ponieważ mecz w Łodzi odbędzie się już w czwartek – 30 marca – zakończyła zawodniczka.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-03-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved