Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Kinder + Sport: Ostateczne rozstrzygnięcia, medale i puchary rozdane

Kinder + Sport: Ostateczne rozstrzygnięcia, medale i puchary rozdane

fot. Dariusz Lewandowski

Tegoroczna edycja Kinder + Sport dobiegła końca. Najlepsi zawodnicy i zawodniczki otrzymali medale i pamiątkowe puchary. Dla zwycięzców to nie koniec wyróżnień. Już w najbliższym tygodniu w towarzystwie ambasadorów turnieju młodzi adepci będą obserwować poczynania najlepszych ekip na świecie podczas Final Six Ligi Światowej w Krakowie.

Areną zmagań finałowych uczestników turnieju Kinder + Sport była częstochowska hala przy ul. Żużlowej, a więc największy obiekt w Częstochowie, w którym na co dzień trenują i grają zawodnicy częstochowskiego AZS-u. Zmagania najlepszych drużyn w poszczególnych kategoriach rozpoczęły się o godz. 9:00. Mimo że mecze rozgrywano na kilku boiskach równolegle, przy zaciętej rywalizacji i przedłużających się spotkaniach ceremonia zakończenia rozgrywek nieco się opóźniła.

Podobnie jak w całym turnieju, także tego dnia nie brakowało emocji. Młodym zawodnikom i zawodniczkom nie można odmówić walki, a poziom starć finałowych był tym godnym finałów. Jednak co zgodnie podkreślali ambasadorzy rozgrywek, nie sam wynik w tego typu rozgrywkach odgrywa kluczową rolę. – Tym, co powinniśmy przede wszystkim wpajać dzieciom, jest zabawa i czerpanie radości z tego, bo bez takiej pozytywnej energii i woli spędzania czasu w hali nie będzie tej przyjemności i czystego umysłu – mówił Sebastian Świderski.Finały swoją obecnością uświetnił wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej – Paweł Papke. To właśnie Paweł Papke, obok prezesa Śląskiego Związku Piłki Siatkowej – Marcina Weinera, przedstawicieli firmy Ferrero, pomysłodawcy turnieju – Jakuba Malke i ambasadorów Piotra Gruszki i Sebastiana Świderskiego, wręczał trofea czołowym ekipom rozgrywek. Oprawa ceremonii pozwalała młodym adeptom poczuć się jak prawdziwi zwycięzcy. Organizatorzy zadbali nie tylko o odpowiednie podia, ale również o takie detale jak konfetti. Ze sporym aplauzem kibiców spotkała się dekoracja brązowych medalistek w kategorii czwórek dziewcząt, tj. zespołu MKS V LO Rzeszów.

Co ciekawe wyróżnienia wręczano nie tylko czołowym ekipom, ale tym razem w każdej z kategorii z zespołów pierwszej trójki wybierano wyróżniających się zawodników i zawodniczki rozgrywek. To właśnie wyróżnienia nagrodą MVP danej kategorii były dodatkowym uznaniem skierowanym w stronę młodych adeptów siatkówki. O wyróżniających się na tle swoich rywali zawodnikach i zawodniczkach mówił Piotr Gruszka, odnosząc się głównie do dziewcząt i chłopców notujących kolejne swoje występy na parkietach Kinder + Sport. – Łatwiej jest obserwować zawodników, którzy wracają tutaj, są na turniejach kilka lat z rzędu. Widać, że te postępy robią i mnie osobiście cieszy to, że praca, jaką wykonali rok wcześniej, jest widoczna, rozwijają się dalej – mówił jeden z ambasadorów rozgrywek.

Poza pamiątkowymi medalami i pucharami dla zwycięzców przygotowano jeszcze dodatkową atrakcję – wyjazd na finały Ligi Światowej w Krakowie, o którym mówił Sebastian Świderski. – To już będzie w ogóle wielkie święto, bo wyjazd na Final Six Ligi Światowej do Krakowa i kilka dni obcowania z tymi najlepszymi na świecie, z naszą reprezentacją, to na pewno wydarzenie, które pozostaje w pamięci do końca życia tych młodych adeptów siatkówki – mówił wielokrotny reprezentant Polski. W programie organizatorzy zaplanowali nie tylko oglądanie meczów turnieju finałowego, ale również obecność na jednym z treningów reprezentacji Polski, a także część sportową skierowaną do młodych adeptów siatkówki.

Szczegółowe wyniki ostatniego dnia turnieju i lista zwycięzców będą zaprezentowane na oficjalnej stronie Kinder + Sport.
www.kindersport.pl/siatkowka

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2016-07-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved