Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Kinder+Sport oczami uczestników – MKS Sokół Mogilno

Kinder+Sport oczami uczestników – MKS Sokół Mogilno

10. edycja turnieju Kinder+Sport przeszła do historii. Do Zabrza przyjechało blisko 200 zespołów. Co ważne, poza reprezentacjami dużych aglomeracji miejskich znalazły się również zespoły z mniejszych miejscowości. O swojej drodze do turnieju i wrażeniach z finału opowiedziały nam zawodniczki i trener startującego w kategorii trójek dziewcząt MKS-u Sokoła Mogilno.

Mogilno nie jest miastem anonimowym na siatkarskiej mapie Polski. W niewielkim miejscowości w województwie kujawsko-pomorskim zainteresowanie siatkówką jest spore. I tak finały Kinder+Sport 2017 były kolejnymi, w których wystartował zespół MKS-u Sokoła Mogilno. Dziewczęta rywalizowały w kategorii trójek. W zespole prowadzonym przez Agnieszkę Laskowską zagrały Aleksandra Podolska, Agnieszka Lewandowska i Jagoda Kos. Jak przyznały uczestniczki, w turnieju finałowym to nie wynik odgrywa pierwszoplanową rolę. – To jest nasz pierwszy ogólnopolski turniej. To naprawdę bardzo dobra zabawa, ale też i rywalizacja. Przy okazji możemy dostać autograf od gwiazd, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Ten turniej był też okazją do sprawdzenia się w meczach z zespołami z całej Polski – zgodnie podkreślały Jagoda, Aleksandra i Agnieszka.Niemal tradycją już jest, że zawodnicy lub zawodniczki raz pojawiający się w finałach często na nie wracają. Podobnie było w przypadku młodych zawodniczek z Mogilna, o czym wspomniała trener zespołu. – W ubiegłym roku dziewczyny startowały w dwójkach, teraz stworzyły trójkę, a na kolejny rok mamy w planie dołączyć kogoś i przejść do kategorii czwórek – zaznaczyła Agnieszka Laskowska. Trener MKS-u Sokoła Mogilno zestawiając ostatnie dwa finały, potwierdziła opinię pojawiającą się wśród innych trenerów i młodych zawodników. – Poziom turnieju jest bardzo wysoki. Zespoły z południowej części Polski bardzo odbiegają poziomem od ekip reprezentujących region północny. To wynika stąd, że tutaj jest zagłębie sportowe, zagłębie siatkówki. Dla porównania w województwie kujawsko-pomorskim w młodziczkach miałyśmy 20 zespołów, tutaj rozmawiałam z trenerem z województwa dolnośląskiego, który przyznał, że w młodziczkach mieli 68 zespołów. Także to pokazuje różnicę. Ale dziewczyny nie przyjechały do Zabrza rywalizować o medale – najważniejsze, żeby zobaczyły, jak taka impreza wygląda. Wiadomo, że emocje sportowe również muszą się pojawić. Są łzy, jest uśmiech, natomiast myślę, że wyjadą stąd z bardzo dobrymi wspomnieniami.

10. edycja Kinder+Sport zakończona

Dla trójki z Mogilna konfrontacja z rywalkami z innych województw w turnieju finałowym była pierwszym większym sprawdzianem. Mówiąc o cennym doświadczeniu zdobywanym w rozgrywkach, Agnieszka Laskowska zwróciła uwagę na aspekt pozasportowy. – Dziewczyny trenują od dwóch lat, to jest ich pierwszy tego typu turniej. Finały Kinder+Sport to ich pierwsza większa impreza, także myślę, że sam udział w finałach w Zabrzu to bardzo duży sukces. Poza emocjami sportowymi widzę, że dziewczyny zawarły nowe znajomości, także myślę, że ten cel pozasportowy też został osiągnięty – podkreśliła trener zespołu.

Warto wspomnieć, że trójka MKS-u była w zestawieniu blisko 200 zespołów jedynym reprezentantem Mogilna. Droga do finałów nie była jednak łatwa, zespół MKS-u Sokoła Mogilno, podobnie jak pozostałe zespoły, musiał przebrnąć przez sito kwalifikacji. Tym bardziej sama obecność podczas finałów w Zabrzu była tym, z czego młode siatkarki powinny się cieszyć. – Jesteśmy jedyną drużyną z Mogilna, chociaż z województwa kujawsko-pomorskiego przyjechało nas więcej. Mamy tutaj WTS Włocławek, Budowlane Toruń i w dwójkach Joker Świecie, także przyjechałyśmy dużą ekipą. Rzeczywiście droga do Zabrza była dość długa, bo za nami kwalifikacje wojewódzkie, do których wystartowało 36 zespołów w kategorii trójek. Później z tej grupy zostały 24 zespoły, na kolejnym etapie do ścisłego etapu przechodziło osiem najlepszych drużyn. I nasza trójka w tej ostatniej rywalizacji zajęła drugie miejsce. Patrząc na liczbę uczestników, to jest naprawdę sukces – o długiej drodze do Zabrza mówiła dumna ze swoich podopiecznych trener Agnieszka Laskowska.

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-06-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved