Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Kinder + Sport: Łzy przegranych i radość zwycięzców

Kinder + Sport: Łzy przegranych i radość zwycięzców

fot. Dariusz Lewandowski

Turniej finałowy Kinder + Sport w Częstochowie wkroczył w decydującą fazę. Sobotnie spotkania wyłoniły najlepsze ekipy w poszczególnych kategoriach wiekowych. Sobota w częstochowskich halach upłynęła jednak nie tylko pod znakiem typowo sportowej rywalizacji, młodzi adepci siatkówki mieli okazje spotkania się z ambasadorami turnieju – Sebastianem Świderskim i Piotrem Gruszką.

Praktycznie wraz z zespołami rywalizującymi na częstochowskich parkietach w hali przy ul. Żużlowej, gdzie na co dzień swoje spotkania rozgrywa AZS Częstochowa, pojawili się ambasadorzy rozgrywek – Sebastian Świderski i Piotr Gruszka. Byli reprezentanci Polski i gwiazdy światowej siatkówki byli do dyspozycji młodych zawodników. W przerwach między meczami adepci siatkówki mogli zrobić sobie zdjęcie i poprosić o autograf czy też zamienić kilka zdań ze swoimi idolami. Poranne spotkania były dopiero początkiem, ambasadorzy byli bowiem obecni nie tylko w największym z częstochowskich obiektów. Po nieco ponad godzinie Sebastian Świderski i Piotr Gruszka udali się do kolejnego obiektu, następnie do innego… tak aby finalnie spędzić czas z uczestnikami w każdej z pięciu hal, gdzie rozgrywano sobotnie mecze Kinder + Sport.Mimo napiętego grafiku ambasadorzy znaleźli czas na obserwowanie boiskowych poczynań młodych zawodników i zawodniczek. Sebastian Świderski, od lat już uczestniczący w projekcie, przyznał, że wzrost zainteresowania imprezą na przestrzeni lat jest widoczny, a ten rok przyniósł rekordową liczbę zespołów. – Siatkówka jest bardzo popularna i cieszy fakt, że szczególnie ten sport mimo wszystko jednak wygrywa – mówił były reprezentant Polski.

Tym, co uległo zmianie, jest jednak nie tylko liczebność i zainteresowanie rozgrywkami, ale też samo przygotowanie. – Widać wielką różnicę w podejściu do szkolenia tych dzieci i młodzieży. Na chwilę obecną wielkim atutem jest wzrost, porównując te rozgrywki w ostatnich latach, to widać, że właśnie warunki fizyczne są głównym czynnikiem selekcji, później przychodzą umiejętności techniczne. Są niektóre ekipy przygotowane taktycznie, jednak widać, że zabawa to podstawa. I to powinno się tym dzieciom wpajać – kontynuował Sebastian Świderski, kierując słowa uznania w stronę najbardziej zaangażowanych kibiców młodych zawodników. – Wielkie brawa dla rodziców, którzy znajdują czas dla tych dzieciaków, przyjeżdżają tutaj z całej Polski, dopingują. I czasem przeżywają te mecze bardziej niż same dzieci.

Sebastian Świderski i Piotr Gruszka nie ograniczyli się do obserwowania młodzieży na boisku, byłych reprezentantów można było zobaczyć również w akcji, trenujących wspólnie z uczestnikami turnieju. Możliwość przebywania na jednym boisku ze swoimi idolami dla młodych adeptów była niemałym wyróżnieniem. Szybko jednak trzeba było wrócić do meczowej rywalizacji. W zmaganiach nie brakowało emocji, na co zwrócił uwagę drugi z ambasadorów turnieju – Piotr Gruszka.Dla nich gra w takich ośrodkach z siatkarską historią jak ten w Częstochowie na pewno nie jest bez znaczenia. Widać po reakcjach dzieciaków, że to jest fajna sprawa. Są te emocje, łzy smutku i radości. I to, co stąd wyniosą, to będzie przede wszystkim wspaniałe doświadczenie – zaznaczył były reprezentant Polski. Obserwując rywalizacje we wszystkich halach, trzeba przyznać, że nie było spotkania, któremu nie towarzyszyłyby właśnie te skrajne emocje. Nawet długo po meczach w korytarzach hal można było usłyszeć rozmowy młodych zawodników i zawodniczek, analizy spotkań i szukanie nowych rozwiązań taktycznych. Nie brakowało łez przegranych, okrzyków radości, ale też i przykrych kontuzji i wykluczeń z dalszej gry.

Dopiero w godzinach wieczornych poznaliśmy ostateczne rozstrzygnięcia i ekipy, które powalczą na ostatniej prostej turnieju. Sobota była bowiem ostatnim dniem, kiedy rywalizacja toczyła się w pięciu halach równolegle. Areną walki o medale we wszystkich kategoriach ma być hala AZS-u Częstochowa przy ul. Żużlowej. Pierwsze ekipy swoje mecze decydującego dnia rozgrywek rozpoczną o godz. 9:00. Terminowo zmagania mają się zakończyć ok. godz 13:00.

Szczegóły:
www.kindersport.pl/siatkowka
https://www.facebook.com/kindersportpolska/

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, inne, rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-07-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved