Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Kimberly Hill z reprezentacją pożegna się po igrzyskach olimpijskich

Kimberly Hill z reprezentacją pożegna się po igrzyskach olimpijskich

fot. volleyball.tr

Przesunięcie igrzysk olimpijskich w Tokio sprawiło, że również sportowcy zdecydowali się przedłużyć swoje kariery, w tym te reprezentacyjne. Jedną z takich osób jest utytułowana przyjmująca reprezentacji Stanów Zjednoczonych, Kimberly Hill. – Na pewno skończę reprezentacyjną karierę po igrzyskach olimpijskich – powiedziała w rozmowie z Portland Tribiune.

Kimberly Hill już od dłuższego czasu jest dość ważnym ogniwem reprezentacji USA. Kadra prowadzona przez Karcha Kiralyego od kilku lat nieprzerwanie plasuje się w światowej czołówce. W 2014 roku we Włoszech Amerykanki zdobyły mistrzostwo świata, w 2018 roku Ligę Narodów, na swoim koncie mają tez brązowy medal ostatnich igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Nic więc dziwnego, że to właśnie siatkarki Stanów Zjednoczonych są wymieniane w gronie faworytek do medali także w Tokio. Zwłaszcza, że od 2008 roku nieprzerwanie stają na podium najważniejszej imprezy czterolecia.– Na pewno skończę reprezentacyjną karierę po igrzyskach olimpijskich – powiedziała w rozmowie z Portland Tribiune Kimberly Hill. Igrzyska olimpijskie odbędą się w 2021 roku, przełożone zostały z powodu epidemii koronawirusa. – Będzie sporo mocnych drużyn: Chiny, Serbia czy Włochy. Jesteśmy w stanie przeciwstawić się każdej z tych kadr, jeśli zagramy na swoim poziomie, ale na pewno będzie to trudny turniej – podkreśliła Hill.

Przyjmująca jest obecnie zawodniczką Imoco Volley Conegliano, a od 2013 roku reprezentuje także USA. W swoim dorobku siatkarka ma brązowy medal wywalczony igrzysk olimpijskich. W półfinale Amerykanki uległy Serbii. – Byłyśmy zawiedzione. Mogłyśmy zdobyć złoto. Nie powiedziałabym, że się go spodziewałyśmy, ale takie miałyśmy nadzieje. Jesteśmy dumne z tego, że udało nam się wywalczyć medal, ale mecz o brąz był najtrudniejszym meczem jakim zagrałam. Zaledwie dwa dni wcześniej byłyśmy bardzo zawiedzione – wspominała Kimberly Hill.

źródło: fivb.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-04-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved