Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Kilkutygodniowa przerwa Macieja Zajdera

Kilkutygodniowa przerwa Macieja Zajdera

Swój ostatni występ w barwach Espadonu środkowy zanotował podczas wyjazdowego spotkania z Cerrad Czarnymi Radom. Przez ostatnie dwie kolejki ligowe Zajder znajdował się już poza kadrą zespołu. Wszystkiemu winny jest uraz kolana, którego zawodnik ze Szczecina doznał przed meczem z Jastrzębskim Węglem.

 Macieja Zajdera zabrakło już w kadrze meczowej w przegranym 1:3 pojedynku z Jastrzębskim Węglem. Środkowy Espadonu doznał kontuzji kolana jeszcze przed rozpoczęciem spotkania. – Wykonaliśmy niezbędne badania obrazowe i wykazały one uszkodzenie łąkotki przyśrodkowej stawu kolanowego – tłumaczył Paweł Wojtuń, fizjoterapeuta Espadonu. – Skontaktowaliśmy się z docentem Łukaszem Kołodziejem i po konsultacji z nim podjęta została próba leczenia zachowawczego. Niestety, ten sposób okazał się nieskuteczny, w związku z czym niezbędne będzie leczenie artroskopowe, któremu Maciek zostanie poddany w najbliższy czwartek. Zabieg zostanie przeprowadzony przez zespół lekarzy pod kierownictwem docenta Łukasza Kołodzieja, w asyście doktora Sebastiana Sokołowskiego – dodał fizjoterapeuta.

Na ten moment nie wiadomo dokładnie, jak długo będzie pauzować środkowy beniaminka PlusLigi. – Przerwa jest uzależniona od wyboru techniki operacyjnej, na jaką zdecydują się lekarze. Można prognozować, że jest to kwestia kilku tygodni – kończy Wojtuń. W najbliższą niedzielę szczecinianie zmierzą się na własnym terenie z Łuczniczką Bydgoszcz, która zajmuje aktualnie 14. miejsce w ligowej klasyfikacji. Ekipa ze Szczecina zamyka tabelę, a na swoim koncie ma jedynie 3 oczka, które zostały przyznane drużynie walkowerem za mecz z PGE Skrą Bełchatów.

 

Zobacz również:
Wyniki i tabela PlusLigi

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-11-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved