Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Kilka miesięcy przerwy Jochena Schöpsa, Resovia sonduje już rynek

Kilka miesięcy przerwy Jochena Schöpsa, Resovia sonduje już rynek

fot. Joanna Skólimowska

Jochen Schöps, atakujący Asseco Resovii, przed meczem w Rumunii zwichnął bark i czeka go kilka miesięcy przerwy w grze. To kolejna kontuzja w drużynie mistrza Polski. Wczoraj do zespołu dołączył Russell Holmes, który zastąpić ma Piotra Nowakowskiego. Kto pojawi się za Schöpsa?

Atakujący Asseco Resovii, Jochen Schöps, nabawił się kontuzji w Rumunii dzień przed meczem Ligi Mistrzów z Tomisem Konstanca (3:0). Niemiec zwichnął sobie bark, wysiadając… z hotelowej windy. W środę w Rzeszowie przechodził specjalistyczne badania rezonansem magnetycznym. Ich wyniki potwierdziły pierwsze pesymistyczne doniesienia. Atakujący mistrzów Polski doznał zwichnięcia stawu barkowo-obojczykowego. – Jochena z pewnością czeka operacja, przez co jego przerwa w grze potrwa najpewniej kilka miesięcy – mówi Bartosz Górski, wiceprezes Asseco Resovii.

Kontuzja Niemca oznacza ciąg dalszy problemów kadrowych drużyny z Rzeszowa. Wczoraj podziurawioną przez kontuzję kadrę Asseco Resovii wzmocnił Russell Holmes. Kontuzje Schöpsa i Nowakowskiego to dwa najpoważniejsze urazy w ekipie mistrzów Polski, ale od początku sezonu problemy zdrowotne nie opuszczają również innych zawodników. Amerykanin Thomas Jaeschke, kiedy wyleczył uraz stawu skokowego, to już w debiucie w barwach mistrzów Polski, w meczu przeciwko PGE Skrze Bełchatów (3:1), nabawił się kolejnej kontuzji. 22-latek naciągnął mięśnie jamy brzusznej i dopiero za kilka dni powinien wrócić do treningów.Po przedsezonowych urazach do gry wracają też dopiero Łukasz Perłowski i francuski przyjmujący, Julien Lyneel. Z szerokiego składu Asseco Resovii budowanego na obecny sezon wciąż więc ktoś wypada. W obliczu kontuzji Schöpsa jedynym atakującym mistrzów Polski jest w tej chwili Bartosz Kurek. 27-latek początek sezonu ma doskonały, ale grania co trzy dni w pojedynkę z pewnością nie wytrzyma. Kolejny transfer? To wydaje się nieuniknione. – Rzeczywiście, sondujemy rynek i prawdopodobnie będziemy chcieli kogoś zakontraktować – potwierdza Górski.

Więcej w serwisie rzeszow.sport.pl

źródło: rzeszow.sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-11-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved