Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Z Kielc do Katowic. Marcin Komenda zasilił szeregi GKS-u

Z Kielc do Katowic. Marcin Komenda zasilił szeregi GKS-u

fot. Klaudia Piwowarczyk

20-letni siatkarz zasilił szeregi GKS-u Katowice i będzie odpowiadał za rozegranie w katowickiej drużynie przez kolejne dwa lata. Rozgrywający do Katowic przeniósł się z Kielc. – Stawiamy na młodych, ambitnych i utalentowanych, więc Marcin doskonale wpisuje się w model naszej drużyny – mówił Dariusz Łyczko, menadżer siatkarskiej sekcji GKS-u.

 Marcin Komenda to jeden z najbardziej utalentowanych zawodników młodego pokolenia. Urodził się 24 maja 1996 roku. Swoją karierę siatkarską rozpoczynał w klubie UKS Hutnik Dobry Wynik Kraków. Następnie przeniósł się do Rzeszowa i reprezentował barwy AKS-u Resovii, występując w rozgrywkach Młodej Ligi. Równocześnie był uczniem spalskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego i reprezentantem Polski w drużynach młodzieżowych. Ostatnie dwa sezony spędził w PlusLidze, występując w zespole Effectorze Kielce. W zakończonym sezonie Marcin Komenda był jednym z wyróżniających się zawodników na tej pozycji, co zaowocowało powołaniem go do 21-osobowego składu reprezentacji Polski na tegoroczną Ligę Światową.

– Stawiamy na młodych, ambitnych i utalentowanych, więc Marcin doskonale wpisuje się w model naszej drużyny. Budujemy zespół w perspektywie pewnego czasu i w związku z tym potrzebujemy zawodników doświadczonych, ale także młodych i perspektywicznych. Na bazie tego powinniśmy stworzyć mocną i stabilną drużynę – powiedział Dariusz Łyczko, menedżer sekcji siatkarskiej GKS-u Katowice. To pierwszy nowy nabytek katowiczan, którzy do tej pory przedłużali kontrakty.

 

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

źródło: siatkowka.gkskatowice.eu

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-04-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved