Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Kibice ŁKS-u murem za siatkarkami

Kibice ŁKS-u murem za siatkarkami

fot. lksfans.pl

Kibice mistrza I ligi kobiet, którym został w środę Łódzki Klub Sportowy, postanowili aktywnie wspomóc klub w staraniach o miejsce w ekstraklasie. W piątek zakończyli akcję zbierania podpisów poparcia dla starań klubu o grę w Orlen Lidze, w niedzielę zamierzają zamanifestować na ulicach miasta.

Siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź pokonały w środę w decydującym meczu o mistrzostwie I ligi kobiet KT7 CNC Budowlanych Toruń i sięgnęły po złote medale. Dawniej wygranie I ligi gwarantowało awans do ekstraklasy. Od dwóch sezonów jednak decyzją działaczy Orlen Liga jest zamknięta i… ani ŁKS, ani Budowlani nie wiedzą, gdzie zagrają w przyszłym sezonie.Z pomocą klubowi i siatkarkom postanowili przyjść kibice Łódzkiego Klubu Sportowego. Kilkuset z nich w środę stworzyło niesamowitą atmosferę i oprawę finałowego spotkania, pod wrażeniem której byli wszyscy obecni na meczu. Tak licznej widowni i tak gorąco dopingującej swój zespół ciężko szukać w halach ekstraklasy. Kibice ŁKS-u od kilku dni zbierali podpisy poparcia starań klubu o miejsce w Orlen Lidze i w poniedziałek zamierzają je przesłać do PLPS-u, ale także przekazać je w Polskim Związku Piłki Siatkowej, Ministerstwie Sportu i Turystyki oraz w siedzibie głównego sponsora rozgrywek, firmie Orlen. Kilka tysięcy podpisów poparcia ma pokazać, jak duże jest oczekiwanie na rozgrywki ekstraklasy w klubie, który w latach 80. ubiegłego wieku święcił największe triumfy, sięgając po mistrzostwo Polski oraz zdobywając Puchar Polski.

– Deklarujemy chęć gry w ekstraklasie i z takim zamiarem budowaliśmy zespół przed obecnym sezonem. Przed rokiem szefowie PLPS-u zapewniali nas o rozszerzeniu ligi lub możliwości sportowego awansu. Spełniamy warunki gry wśród najlepszych pod względem finansowym oraz w aspektach organizacyjnych i sportowych. Wszystkie wymagane dokumenty już złożyliśmy i czekamy na decyzję – mówi prezes ŁKS-u Hubert Hoffman. Dokumenty ŁKS przesłał do PLPS-u już na początku maja, udowadniając w nich, że nie ma żadnych zaległości finansowych, a także przedstawił umowy ze sponsorami, które gwarantują budżet wyższy niż te, którymi dysponuje kilka klubów obecnie grających w ekstraklasie. Kibice ŁKS-u deklarują, że dalej będą walczyć o miejsce w Orlen Lidze dla swoich siatkarek do końca. Na niedzielę zapowiedzieli marsz ulicami miasta, podczas którego zamanifestują również poparcie dla mistrzyń I ligi kobiet. Marsz zakończy się na stadionie przy al. Unii Lubelskiej 2, gdzie zostanie rozegrany mecz piłki nożnej. Tuż obok stadionu znajduje się nowoczesna Atlas Arena, w której siatkarki ŁKS-u Commercecon w przyszłym sezonie rozgrywałyby swoje mecze w najwyższej klasie rozgrywkowej. Kibice zapowiadają, że jeśli będzie taka potrzeba, pojawią się również w Warszawie na czerwcowym zjeździe PZPS-u, by przedstawić swoje racje działaczom z całej Polski.

źródło: siatkalks.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-05-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved