Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Kevin Tillie: Wygraliśmy dla wszystkich Francuzów

Kevin Tillie: Wygraliśmy dla wszystkich Francuzów

fot. Klaudia Piwowarczyk

Nie ulega wątpliwości, że trzeci dzień zmagań w Krakowie był niezmiernie trudny dla reprezentacji Francji, która walczyła nie tylko ze sportowymi przeciwnikami, ale przede wszystkim z widmem ataku terrorystycznego, który miał miejsce w Nicei. Zawodnicy Laurenta Tillie dali z siebie wszystko, by pokazać, jaką siłą dysponują Les Blues. – Niezależnie od tego, co przed nami, zawsze chcemy wygrać. W tym roku w Lidze Światowej pragniemy dokonać tego raz jeszcze – zapowiedział Kevin Tillie.

Pojedynek Serbii z Francją nie był łatwym spotkaniem. Do ostatniej chwili ważyły się losy finalnych rozstrzygnięć, a porażka Serbów była jednoznaczna z odpadnięciem Polaków z turnieju, którego byli gospodarzami. Zespół prowadzony przez Nikolę Grbicia przegrał po emocjonującym tie-breaku. – Nie ma dla nas znaczenia to, z kim zagramy w półfinale – stwierdził po spotkaniu zawodnik ZAKSY Kędzierzyn-Koźle i Les Blues, Kevin Tillie.Niemniej jednak w piątek największe znaczenie miały inne wydarzenia niż tylko te sportowe. Oba mecze Final Six przeprowadzone zostały w stonowanej atmosferze ze względu na atak terrorystyczny na Niceę, który wydarzył się kilkanaście godzin wcześniej. Przyjmujący Trójkolorowych podkreślił, że zaistniała sytuacja wyzwoliła w jego teamie chęci do pokazania, że mimo wszystko Francja jest i będzie silnym zespołem i że nic nie jest w stanie jej złamać. – Było nam bardzo trudno wyjść na ten mecz, znaleźć siłę, aby go rozegrać, po tym wszystkim co dopiero się wydarzyło u nas w domu. Było nam ciężko, ale to zwycięstwo bardzo nam pomogło. Wygraliśmy dla wszystkich Francuzów – powiedział zawodnik. – To, co się stało, jest koszmarem dla mojego kraju – dodał.

Sytuacja zespołu prowadzonego przez trenera Tillie jest specyficzna, bowiem broni on triumfu, który stał się jego udziałem rok wcześniej. Pytany o to, czy to motywuje, czy nakłada dodatkową presję, przyjmujący ZAKSY odpowiedział, że nie ma to wielkiego znaczenia. – Niezależnie od tego, co przed nami, zawsze chcemy wygrać. W tym roku w Lidze Światowej pragniemy dokonać tego raz jeszcze – zakończył Kevin Tillie.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-07-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved