Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Kevin Tillie opuszcza Jastrzębski Węgiel!

Kevin Tillie opuszcza Jastrzębski Węgiel!

To, o czym informowaliśmy przedwczoraj, stało się faktem. Kevin Tillie nie zagra w przyszłym sezonie w barwach Jastrzębskiego Węgla. 

Klub wydał na swojej oficjalnej stronie oświadczenie dotyczące sytuacji Francuza, informuje w nim, że Tillie nie zamierza występować w nadchodzącym sezonie w pomarańczowych barwach. Oto jego treść:„Niniejszym podajemy, że zawodnik Klubu Sportowego Jastrzębski Węgiel S.A. pan Kevin Tillie poinformował nas, że w najbliższym sezonie 2017/2018 zamierza grać w lidze chińskiej, pomimo wiążącego go kontraktu z naszym klubem.

Perrin i Tillie zerwą swoje kontrakty?

Zawodnika poinformowaliśmy o konieczności wywiązania się z kontraktu i wezwaliśmy go do udziału w treningach naszej drużyny, po zakończeniu jego udziału w zgrupowaniu i grze w kadrze narodowej Francji.

Jednocześnie wystąpiliśmy do PZPS-u z wnioskiem o podjęcie w FIVB interwencji w tej sprawie, jak i wyeliminowania podobnych sytuacji w przyszłości, zwłaszcza że nasz przypadek nie jest odosobniony w PlusLidze. Tego rodzaju praktyka doprowadzić może docelowo do znacznego obniżenia poziomu sportowego rozgrywek PlusLigi i lekceważącego traktowania klubów przez zawodników.

Zaznaczamy, że menadżer zawodnika podjął działania w kierunku polubownego załatwienia tej sprawy, ale w żaden sposób ich nie skonkretyzował do chwili obecnej. Takie postępowanie zawodnika, jak i jego menadżera jest nieetyczne i nieprofesjonalne. Zaznaczamy, że nieobecność Kevina Tillie nie zakłóca programu przygotowań drużyny do sezonu, który przebiega zgodnie z założonym planem.

Sprawę zawodnika Kevina Tillie traktujemy jako otwartą i na bieżąco informować będziemy państwa o dalszym jej przebiegu.”

Kevin Tillie przed dwa ostatnie sezony był graczem ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, z którą zdobył dwa tytuły mistrza Polski i Puchar Polski. W nadchodzącym sezonie miał być podstawowym przyjmującym Jastrzębskiego Węgla.

 

źródło: inf. własna, jastrzebskiwegiel.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-08-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved