Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Kevin Tillie: Musimy być cierpliwi

Kevin Tillie: Musimy być cierpliwi

fot. Katarzyna Antczak

Przesunięte o rok igrzyska olimpijskie, zawieszone lub skończone przedwcześnie ligi. Właśnie z tym zmaga się w trakcie epidemii nie tylko siatkówka, ale cały sport. – To coś, czego nie jesteśmy w stanie kontrolować. Cały świat zmaga się z wirusem, więc dla mnie to więcej czasu, żeby się przygotować do igrzysk. Mentalnie byliśmy przygotowani na walkę w Tokio w tym roku, ale teraz musimy być cierpliwi – mówił w rozmowie z portalem worldofvolley.com przyjmujący francuskiej kadry, Kevin Tillie.

Koronawirus wpłynął na cały świat. Również na świat sportu. Po raz pierwszy w historii zostały przełożone igrzyska olimpijskie. – To coś, czego nie jesteśmy w stanie kontrolować. Cały świat zmaga się z wirusem, więc dla mnie to więcej czasu, żeby się przygotować do igrzysk. Mentalnie byliśmy przygotowani na walkę w Tokio w tym roku, ale teraz musimy być cierpliwi – mówił Kevin Tillie. Ustalono już nowy termin igrzysk olimpijskich w Tokio, rozpoczną się one pod koniec lipca 2021 roku. – Nie mam problemu z tym, że igrzyska odbędą się w lecie. Nie chciałem jedynie, żeby zostały całkowicie odwołane, albo żeby odbyły się bez kibiców. To byłoby rozczarowaniem dla wielu ludzi – ocenił Francuz.Teraz on, podobnie jak i wszyscy siatkarze przestrzegają zaleceń władz i zostają w domach. Ligi zostały zawieszone, a w wielu krajach rozgrywki po prostu się zakończyły. – Musimy patrzeć na to pozytywnie i dbać o siebie oraz o swoje rodziny zarówno pod względem fizycznym jak i mentalny. Siatkarze nie mają zbyt wielu okazji do przerw, więc musimy tak na to patrzeć, wrócić zdrowym i mentalnie zresetowanym na kolejny sezon – zapewnił Kevin Tillie.

W lutym FIVB ogłosiła zmianę punktowania systemu rankingowego, co ma pomóc w bardziej sprawiedliwym klasyfikowaniu reprezentacji. – System rankingowy powinien być zaktualizowany już dawno temu. Europejskim zespołom trudno było cokolwiek osiągnąć w starym systemie rankingowym, być na miejscu, na które zasługują – ocenił przyjmujący reprezentacji Francji.

źródło: worldofvolley.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-04-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved