Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Kevin Le Roux zasili ekipę Sady Cruzeiro

Kevin Le Roux zasili ekipę Sady Cruzeiro

fot. Katarzyna Antczak

Sada Cruzeiro nie próżnuje – brazylijski klub zakontraktował Kevina Le Roux. Francuz, który ma na swoim koncie występy jako atakujący, w zespole z Ameryki Południowej ma występować jako środkowy. – Bardzo się cieszę, że w przyszłym sezonie będę bronił barw Sady Cruzeiro. Z pewnością będzie to dla mnie nowe doświadczenie, ale i wielki zaszczyt, w końcu Sada to klub o ogromnych osiągnięciach – przyznał 29-latek.

Kevin Le Roux do Sady Cruzeiro dołączy z Rennes Volley, do którego trafił z Dynama Moskwa. O francuskim siatkarzu śmiało można powiedzieć, że jest obieżyświatem – ma bowiem na swoim koncie występy we Francji, Włoszech, Japonii, Turcji czy Rosji. Będzie to jego pierwszy klub w Ameryce Południowej.Urodzony w 1989 r. gracz uważany jest za jednego z najlepszych środkowych, otrzymał wyróżnienie w rozgrywkach Ligi Światowej (czy później Siatkarskiej Ligi Narodów) m.in. w 2017 i 2018 r. Francuz może się pochwalić bardzo dobrymi warunkami fizycznymi – mierzy 209 cm. Między innymi dlatego spróbował swoich sił jako atakujący – na tej pozycji grał ostatnio w Dynamie Moskwa, ale również w sezonie 2015/2016 w Halkbanku Ankara.

Kevin Le Roux spodziewa się samych najlepszych chwil w brazylijskim klubie. – Bardzo się cieszę, że w przyszłym sezonie będę bronił barw Sady Cruzeiro. Z pewnością będzie to dla mnie nowe doświadczenie, ale i wielki zaszczyt, w końcu Sada to klub o ogromnych osiągnięciach, który zalicza się do najlepszych drużyn na świecie. Będę robił wszystko, by jak najlepiej się zaprezentować i pomóc zespołowi w zrealizowaniu jak najwyższych celów. Od momentu przybycia do Belo Horizonte spodziewam się wyłącznie wspaniałego sezonu – zapowiedział Francuz.

źródło: inf. własna, sadacruzeiro.com.br

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-08-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved