Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Kevin Le Roux z Moskwy do Rennes

Kevin Le Roux z Moskwy do Rennes

fot. Aleksandra Twardowska

Wczoraj siatkarski świat obiegła wiadomość, że Kevin Le Roux rozwiązał kontrakt z Dinamo Moskwa. Dziś już wiemy, gdzie trafi francuski zawodnik. Jego kolejnym klubem będzie Rennes Volley, w którym trenerem jest Nikola Matijasević… ojciec agenta zawodnika, Georgesa Matijasevicia.

Kevin Le Roux swoją dorosłą siatkarską karierę zaczynał przed dziewięcioma laty w Cannes. Stamtąd w wieku 24 lat przeniósł się do włoskiej Serie A, do Copry Piacenza, potem miał roczną przygodę z ligą koreańską, skąd przeniósł się do Halkbanku Ankara. Ostatni sezon reprezentant Francji znów spędził we Włoszech, reprezentując barwy Parmareggio Modena, a w przerwie międzysezonowej przeniósł się do Dinamo Moskwa.W Rosji 28-letniemu Francuzowi wyraźnie nie szło. Wystąpił tylko w 9 z 16 spotkań, jakie rozegrało Dinamo, zdobywając w nich zaledwie 40 punktów. Wczoraj klub ogłosił, że rozwiązał kontrakt z francuskim graczem, a dziś już wiemy, gdzie trafi Le Roux.

Jego nowym klubem, w którym powinien dokończyć sezon, jest francuski Rennes Volley, obecnie 11. zespół Ligue A. Podopieczni trenera Nikoli Matijasevicia wygrali zaledwie dwa z jedenastu spotkań i z 6 punktami na koncie są poważnie zagrożeni spadkiem. Pozyskanie Kevina Le Roux będzie dla tego zespołu z pewnością olbrzymim wzmocnieniem. Co ciekawe, agentem zawodnika jest Georges Matijasević, syn trenera francuskiego klubu.

źródło: inf. własna, volleyball.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-12-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved