Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Kevin Le Roux: Mariczew nie chciał, bym leczył się we Francji

Kevin Le Roux: Mariczew nie chciał, bym leczył się we Francji

fot. Klaudia Piwowarczyk

Sztab szkoleniowy rosyjskiego klubu, Dynama Moskwa, miał nadzieję, że od początku sezonu będzie mógł liczyć na Kevina Le Roux, ale kontuzja okazała się od francuskiego zawodnika silniejsza. – Początkowo myślałem, że to przepuklina, ale w rzeczywistości kręg L4 wysunął się i uciska na nerw, powodując stan zapalny całego dolnego grzbietu. Ponieważ nie przestawało boleć, poprosiłem mój klub, aby pozwolił mi wrócić do Francji, by spróbować wyleczyć uraz – powiedział siatkarz.

Kevin Le Roux, 28-letni środkowy reprezentacji Francji, latem tego roku przeszedł do Dynama Moskwa z włoskiej potęgi, Azimutu Modena. Jednak z powodu kontuzji zawodnik nie był jeszcze w stanie zadebiutować w rosyjskiej Superlidze. Sztab szkoleniowy moskiewskiej drużyny zdecydował się odesłać francuskiego siatkarza do jego ojczyzny, aby tam wyleczył on uraz i przeszedł rehabilitację.Minęły ponad trzy tygodnie, odkąd doznałem kontuzji. Początkowo myślałem, że to przepuklina, ale w rzeczywistości kręg L4 wysunął się i uciska na nerw, powodując stan zapalny całego dolnego grzbietu. Musiałem kręcić ciałem, aby zaatakować i czułem ukłucie – opisał swoje dolegliwości siatkarz. – Ponieważ nie przestawało boleć, poprosiłem mój klub, aby pozwolił mi wrócić do Francji, by spróbować wyleczyć uraz – dodał. – Po pierwsze główny trener (Jurij Mariczew – przyp. red.) nie chciał, ale w zeszłym tygodniu został zwolniony, ponieważ nie spełniał oczekiwań, a jego zastępca (Boris Kołczin – przyp. red.) zgodził się, abym wrócił za tydzień – wyjaśnił Le Roux w wywiadzie dla francuskiej federacji siatkarskiej (FFVB).

Pojechałem do Montpellier, aby porozmawiać ze specjalistami i aby poddać się rehabilitacji u fizjoterapeuty francuskiej reprezentacji, Jeana-Paula Andrea. Potwierdzili diagnozę i przeszedłem badania pod rezonansem magnetycznym. Włożyli dwie igły między kręgi L3-L4 i L4-L5. Potem odpoczywałem trzy – cztery dni i zobaczyłem się z moją rodziną w Nantes, a w poniedziałek wróciłem do Moskwy – kontynuował środkowy. – W najbliższy weekend Dynamo Moskwa zagra z Zenitem Kazań w ramach Superpucharu Rosji i to jest nasz największy cel – zakończył Kevin Le Roux.

źródło: przegladligowy.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-11-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved