Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Kevin Klinkenberg nowym przyjmującym Łuczniczki Bydgoszcz

Kevin Klinkenberg nowym przyjmującym Łuczniczki Bydgoszcz

Tak jak informowała wcześniej Strefa Siatkówki, Kevin Klinkenberg został siatkarzem Łuczniczki Bydgoszcz. Belgijski przyjmujący ma wzmocnić drużynę prowadzoną przez Piotra Makowskiego wobec kontuzji Wojciecha Ferensa. W ostatniej kolejce bydgoski zespół pokonał 3:1 Effectora Kielce, odnosząc pierwsze zwycięstwo w sezonie.

Jeszcze przed inauguracją sezonu okazało się, że na kilka tygodni z gry wyłączony będzie Jakub Jarosz. Z kolei w pierwszym spotkaniu w Olsztynie poważnej kontuzji doznał Wojciech Ferens i nie wiadomo, czy siatkarz wróci jeszcze do gry w tym sezonie. W związku z tym zarząd i trenerzy Łuczniczki Bydgoszcz rozpoczęli intensywne poszukiwania zawodnika, który mógłby wzmocnić zespół na pozycji przyjmującego. Oficjalnie do klubu dołączył belgijski siatkarz, Kevin Klinkenberg.

Dwudziestopięcioletni przyjmujący jest reprezentantem Belgii. Swoją karierę rozpoczynał w swoim rodzimym kraju, w znanym klubie – Noliko Maaseik, gdzie trafił w 2007 roku. Już rok później cieszył się wraz ze swoją drużyną ze zdobycia mistrzostwa Belgii, Pucharu i Superpucharu. Superpuchar w barwach Noliko trzymał w dłoniach również w 2009 roku, a Puchar w 2009, 2011 i w 2012 roku. Z kolei z tytułu mistrza kraju cieszył się jeszcze w 2009, 2011 i 2012 roku. Prócz tego ma na swoim koncie wicemistrzostwo w latach 2010 i 2013.W 2013 r. wraz z reprezentacją kraju wygrał Ligę Europejską. Zmienił także klub, przenosząc się do Francji. Wybrał ofertę Tours VB, gdzie spędził dwa sezony, odnosząc kolejne sukcesy. W barwach Tours zdobył dwukrotnie Puchar Francji (2014, 2015), raz Superpuchar (2014) i dwukrotnie cieszył się z tytułu mistrza Francji – 2014 i 2015. Po zakończonym niedawno sezonie pozostawał bez klubu, jednak przeszedł cykl przygotowań w jednym z włoskich zespołów. Klinkenberg udał się wspólnie z zespołem Łuczniczki do Bielska-Białej, gdzie już w piątek rozegra z miejscowym BBTS-em kolejne ligowe spotkanie. Jest duże prawdopodobieństwo, że uda się dopełnić wszystkich formalności i siatkarz będzie mógł już w tym meczu wystąpić.

źródło: luczniczkabydgoszcz.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-11-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved