Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Kevin Klinkenberg na celowniku Łuczniczki

Kevin Klinkenberg na celowniku Łuczniczki

fot. plusliga.pl

Kłopoty zdrowotne siatkarzy Łuczniczki Bydgoszcz spowodowały, że jej działacze zmuszeni są do poszukiwania nowych graczy, którzy zapełnią lukę przede wszystkim po kontuzjowanym Wojciechu Ferensie. Blisko przejścia do klubu znad Brdy jest belgijski przyjmujący, Kevin Klinkenberg.

Spory pech dopadł na początku sezonu Łuczniczkę Bydgoszcz. Z kłopotami zdrowotnymi borykają się Jakub Jarosz i Wojciech Ferens. Szczególnie uraz tego drugiego jest bardzo poważny. Przypomnijmy, że przyjmujący zespołu znad Brdy doznał zerwania więzadeł krzyżowych stawu kolanowego w spotkaniu w Olsztynie. Jego brak widoczny był głównie w spotkaniu minionej kolejki, które Łuczniczka rozgrywała przed własną publicznością z Cerrad Czarnymi Radom. Została w nim rozgromiona. Jednak już wcześniej jej działacze podjęli kroki, by uzupełnić zespół i dać trenerowi Makowskiemu więcej możliwości rotowania składem.

Na celowniku bydgoskiej ekipy jest Kevin Klinkenberg, który zjawił się już w Polsce. To 25-letni przyjmujący Belg, który ostatnio reprezentował Tours VB. Większość swojej dotychczasowej kariery klubowej spędził w Belgii oraz Francji, a do jego największych osiągnięć można zaliczyć cztery złote i dwa srebrne medale w rodzimych rozgrywkach, sukcesy w Pucharze i Superpucharze Belgii, a także dwa triumfy w lidze francuskiej oraz Puchar i Superpuchar tego kraju. Na swoim koncie ma też występy w reprezentacji Belgii, z którą sięgnął między innymi po zwycięstwo w Lidze Europejskiej. Na pewno jest ogranym zawodnikiem, który może być solidnym wzmocnieniem Łuczniczki i dać jej nowy impuls do walki w dopiero co rozpoczętym sezonie.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-11-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved