Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Keith Pupart: Wszystko zależeć będzie od detali

Keith Pupart: Wszystko zależeć będzie od detali

fot. Katarzyna Antczak

Koniec fazy zasadniczej rozgrywek PlusLigi zbliża się wielkimi krokami. Lubinianie w ostatnim meczu zmierzą się z radomianami, którzy będą musieli zagrać bez wsparcia swojego trenera Raula Lozano. Ten pojedynek decydować będzie o miejscu, które zajmą siatkarze z Lubina przed rozpoczęciem fazy play-off. – Jesteśmy podobnymi zespołami, a to oznacza, że musimy dać z siebie na boisku maksimum, żeby na końcu odnieść sukces – tak krótko skomentował zbliżającą się rywalizację Keith Pupart.

Do Lubina radomianie udadzą się już bez swojego szkoleniowca Raula Lozano, który wyjechał do Iranu, by przygotować tamtejszą reprezentację do walki o awans na igrzyska olimpijskie. Pomimo tego zespół z Radomia bez wątpienia nie odda tego meczu bez walki. Cerrad Radom bowiem to rewelacja tegorocznych rozgrywek, która niejednokrotnie stawała na drodze do zwycięstwa najlepszym drużynom PlusLigi. – Jak pokazuje tabela, radomianie mają 45 punktów, a my 43. Moim zdaniem, więc Radom prezentuje poziom bardzo zbliżony do tego, na którym gramy my sami. W tego typu spotkaniach, w których mierzą się dwa bardzo podobne do siebie zespoły, wszystko zależy od detali – powiedział Keith Pupart. – Jestem pewien, że ten pojedynek będzie interesujący. Na pewno damy z siebie wszystko, aby zdobyć w tym meczu trzy punkty. Wiem, że nie będzie to proste. Możliwość rozegrania decydujących spotkań fazy play-off na własnym parkiecie będzie jednak dla nas bardzo dobrą motywacją – dodał przyjmujący lubińskiej ekipy.

Szansę gry w strefie medalowej lubinianie stracili po wtorkowej porażce 0:3 z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Oznacza to zatem, że Cuprum Lubin będzie walczyło o piątą lokatę. – Nie wiem, czy fakt, że nie zagramy o medale, można nazwać rozczarowującym. Na pewno takie są realia w tym momencie i musimy to zaakceptować. Daliśmy z siebie wszystko we wtorek, więc nie mamy czego żałować. Teraz skupiam się jedynie na kolejnym spotkaniu i na walce o piątą pozycję – stwierdził Pupart. Zdaniem przyjmującego drużyny z Lubina w pojedynku z radomianami najważniejszy będzie serwis, który może bardzo dużo zmienić podczas trwania tego spotkania. – Słowem kluczowym na jutro jest „zagrywka”. Jeśli będziemy w tym elemencie słabi, to mogą pojawić się problemy. Jesteśmy podobnymi zespołami, a to oznacza, że musimy dać z siebie na boisku maksimum, żeby na końcu odnieść sukces – zakończył zawodnik ekipy z Lubina.źródło: ks.cuprum.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-04-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved