Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Każdy może kupić medal lub puchar AZS-u Częstochowa od komornika

Każdy może kupić medal lub puchar AZS-u Częstochowa od komornika

fot. Łukasz Krzywański

Brzmi to jak smutny żart, ale naprawdę się dzieje. Pod koniec sierpnia w Częstochowie na licytacji komorniczej będzie można nabyć trofea AZS-u Częstochowa z lat jego świetności. Dziś klub po obronie pierwszoligowego bytu stoi nad przepaścią, a zdania na temat tego czy zobaczymy AZS w rozgrywkach I ligi w przyszłym sezonie są podzielone.

Historia AZS-u Częstochowa sięga 1945 roku. Zespół od tego czasu sześciokrotnie sięgał po mistrzostwo Polski, dwa razy zdobywał Puchar Polski, a w 2012 został zdobywcą Pucharu CEV. Od momentu spadku z ekstraklasy dwa lata temu głośniej jest jednak o zaległościach finansowych i kłopotach klubu niże o jego sukcesach.Rok po spadku częstochowianie zostali wprawdzie mistrzem I ligi mężczyzn, ale po przegranym barażu nie zdołali powrócić do ekstraklasy. W minionym sezonie ledwo uratowali się przed spadkiem z zaplecza ekstraklasy. Pod koniec maja klub wydał oświadczenie w którym potwierdził, że weźmie udział w procesie licencyjnym przed sezonem 2019/2020, trwają intensywne rozmowy z wierzycielami i potencjalnymi sponsorami. Nie słychać nic jednak o siatkarzach, którzy mieliby reprezentować barwy AZS-u w przyszłym sezonie, a informacje dobiegające z Częstochowy są coraz bardziej niepokojące.

Niektórzy wierzycieli nie zamierzają czekać, a komornicy działający w ich imieniu nie próżnują. Pod koniec sierpnia ma się odbyć licytacja komornicza, na której będzie można nabyć cenne trofea klubu. Do kupienia będą m.in. puchary za zdobyte w latach 90-tych ubiegłego wieku mistrzostwa Polski, puchary Polski z roku 1998 i 2008 oraz medale za zdobycie Pucharu Challenge w 2012 roku. Wszystko w cenie wywoławczej od 90 do 400 złotych. Czyżby oznaczało to koniec tego zasłużonego dla polskiej siatkówki klubu?

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2019-07-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved