Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Kazała zawodniczką Enea PTPS Piła

Kazała zawodniczką Enea PTPS Piła

fot. www.aueagles.com

Aleksandra Kazała, 23-letnia przyjmująca, dołączyła do drużyny Enei PTPS-u Piła. – Po czteroletniej nieobecności w kraju otrzymałam szansę na powrót do profesjonalnej siatkówki. Jestem za to bardzo wdzięczna – mówi nowa siatkarka klubu z Piły.

Aleksandra Kazała pochodzi z Dębicy, gdzie w klubie UKS Olimp Dębica zbierała pierwsze siatkarskie szlify. W kolejnych latach reprezentowała takie kluby jak MKS V LO Rzeszów i MKS San-Pajda Jarosław by w 2013 roku trafić do Developresu Rzeszów, w barwach którego zadebiutowała na parkietach najwyższej klasy rozgrywkowej.  W 2015 roku wyjechała do Stanów Zjednoczonych gdzie grała w drużynie American University w Waszyngtonie. – Cieszę się, że dostałam propozycję grania w pilskim klubie – mówi Kazała. – Po czteroletniej nieobecności w kraju otrzymałam szansę na powrót do profesjonalnej siatkówki. Jestem za to bardzo wdzięczna – dodaje przyjmująca.Aleksandra Kazała jest wielokrotną młodzieżową reprezentantką Polski. W 2013 roku wraz z reprezentacją narodową wywalczyła złoty medal podczas mistrzostw Europy kadetek.

Młoda przyjmująca to kolejna nowa zawodniczka w pilskiej drużynie. Wcześniej do składu dołączyły rozgrywające Sylwia Bolimowska i Emilia Szubert, środkowe Karolina Bednarek i Gabriela Ponikowska oraz przyjmująca Oliwia Urban. Z zespołu z poprzedniego sezonu pozostały przyjmująca Paula Słonecka i libero Anna Pawłowska. Na stanowisku trenera Alessandro Chiappiniego zastąpi Mirosław Zawieracz.

Zobacz również:
Karuzela transferowa Ligi Siatkówki Kobiet

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-07-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved