Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Kayiji Ren: Popełniałyśmy za dużo błędów

Kayiji Ren: Popełniałyśmy za dużo błędów

fot. Michał Szymański

Grot Budowlani Łódź zakończył rundę zasadniczą Ligi Siatkówki Kobiet przegraną w derbach Łodzi. Tym samym wyjaśniło się, że to DPD Legionovia Legionowo będzie ćwierćfinałowym przeciwnikiem wicemistrzyń kraju. Okazję do debiutu dostała Kayiji Ren, która dołączyła do zespołu w zeszłym tygodniu. Jej wkład nie okazał się tym brakującym czynnikiem, który pomógłby wygrać derbowe spotkanie.

Zespół Grota Budowlanych Łódź poniósł wyraźną porażkę w niedzielnych derbach Łodzi. Podopieczne Błażeja Krzyształowicza znalazły właściwy rytm tylko na jednego seta i bardzo zmagały się z szukaniem właściwych rozwiązań w ataku. – Niektóre rzeczy mamy już ułożone, ale żeby wygrać popełniałyśmy za dużo błędów. Nad tym koniecznie trzeba popracować. Jeśli chodzi o mnie to myślę, że przez przerwę, do której byłam zmuszona, trochę brakuje mi siły. Takiej, która potrzebna jest także po to, żeby radzić sobie z blokiem. Muszę także lepiej reagować w obronie. Europejska siatkówka jest znacznie bardziej siłowa od naszej. Mam nadzieję, że w następnym meczu uda się poprawić część z tych rzeczy -mówiła Kayiji Ren.Chińska przyjmującą debiutowała w nowym zespole w bardzo specyficznej sytuacji. Jej przylot do Polski opóźnił się ze względu na epidemię koronawirusa rozprzestrzeniającą się po świecie. Przez to Ren zmuszona była odczekać ponad dwa tygodnie w Belgradzie, gdzie trenowała z jednym z lokalnych klubów. Szczęściem w nieszczęściu Budowlani nie zagrają o Puchar Polski, tak więc przyjmująca ma czas na spokojne potrenowanie i zgranie się z zespołem przed fazą play-off. – Publiczność mnie nie zdenerwowała. Raczej sprawiła, że byłam podekscytowana mogąc tak zacząć swoją przygodę z nowym klubem. Chciałabym, żeby każdy mecz miał taką atmosferę. Myślę, że potrzebuję jeszcze tygodnia albo dwóch, żeby wrócić do siebie i lepiej zgrać się z zespołem – wyjaśniła siatkarka.

Derby przegrane 1:3 oznaczają dla Budowlanych koniec rundy zasadniczej na piątym miejscu i walkę z DPD Legionovią Legionowo w ćwierćfinale. Zespół Alessandro Chiappiniego z pewnością będzie trudnym przeciwnikiem, zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę fakt, że wicemistrzynie przegrały 0:3 na własnym parkiecie i 1:3 na wyjeździe w Legionowie. Mają się więc za co rewanżować. Rywalizacja rozgrywana będzie do dwóch zwycięstw i zaplanowana jest na 15 marca w Legionowie, 22 marca w Łodzi i ewentualnie 29 marca w Legionowie.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-03-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved