Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > W. Kawka: Trzeba uważać od pierwszej do ostatniej piłki

W. Kawka: Trzeba uważać od pierwszej do ostatniej piłki

fot. CEV

Polska pokonała w Durres Białoruś 3:0 (25:23, 25:15, 25:19) w meczu mistrzostw Europy juniorek i zwycięstwo to mocno przybliżyło podopieczne trenera Waldemara Kawki do awansu do półfinału turnieju. – W środowym spotkaniu w naszej ekipie nie było słabych punktów. Chciałbym zawsze oglądać moje zawodniczki w takiej dyspozycji – powiedział polski szkoleniowiec.

Waldemar Kawka podkreślił, że siatkarki białoruskie są wysoko notowane w Europie, a najlepszym wyróżnikiem ich klasy była wygrana nad Holandią. – Byliśmy bardzo dobrze przygotowani do spotkania z Białorusią, od strony mentalnej również – powiedział Waldemar Kawka. – Zespół świetnie wywiązał się z zadań taktycznych. Miło było patrzeć na grę. Mieliśmy dobry atak, odpowiednio funkcjonował blok-obrona. Nie było słabych punktów – dodał.Polska po czterech spotkaniach z bilansem 3 zwycięstwa i 1 porażka zajmuje drugie miejsce w tabeli. Prowadzą Włochy, które nie doznały porażki. W czwartek w ostatnim meczu fazy grupowej biało-czerwone spotkają się z Holandią (początek o godzinie 20.00). – Nie liczymy, ile nam potrzeba wygrać setów, żeby się zakwalifikować. Chcemy wyjść na boisko i zwyciężyć. Holandia to bardzo wysoki zespół, mający dobre skrzydłowe. Trzeba uważać od pierwszej do ostatniej piłki. Nie jesteśmy faworytem tego spotkania, ale naszym celem jest awans do najlepszej czwórki drużyn mistrzostw – zakończył Waldemar Kawka.

W grupie II, która swoje mecze rozgrywa w Tiranie, prowadzi bez porażki Rosja, a drugie miejsce zajmują Niemcy (3-1). Rosjanki, podobnie jak Włoszki z grupy I, zapewniły sobie awans do półfinału.

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved