Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Kaweh Niroomand: Mogli wymyślić inne rozwiązanie

Kaweh Niroomand: Mogli wymyślić inne rozwiązanie

fot. Eckhard Herfet berlin-recycling-volleys-de

Sytuacja spowodowana przez pandemię koronawirusa sprawiła, że nie mający sobie równych w Bundeslidze Berlin Recycling Volleys zakończył sezon bez trofeum. Nagłe przerwanie sezonu przed zakończeniem fazy zasadniczej spowodowało bowiem, że w lidze niemieckiej w tym sezonie nie wyłoniono mistrza. – Ta decyzja mogła być inna i wtedy bylibyśmy przynajmniej zadowoleni z tej przymusowej przerwy – przyznał Kaweh Niroomand, menadżer zespołu z Berlina

W Niemczech dość szybko podjęto decyzję o zakończeniu sezonu bez wyłaniania mistrza. Dość niespodziewanie to koronawirus stanął na drodze do trofeum berlińczykom. Berlin Recycling Volleys w Bundeslidze nie miał sobie równych, od początku rozgrywek nie przegrał meczu i miał aż 11 punktów przewagi nad kolejnymi zespołami. – Stworzyliśmy świetny zespół, który był bardzo dobry nie tylko pod względem sportowym. Był również bardzo zgrany. Ludzie dobrze się ze sobą czuli – z wielką radością i motywacją walczyli. Do każdego meczu podchodzili bardzo profesjonalnie i mieli za sobą świetne występy. Gdybyśmy nie mieli pecha spowodowanego kontuzjami, moglibyśmy ugrać coś w Europie. Dwa dni przed końcem rundy zasadniczej zarząd Bundesligi jednak podjął decyzję, jaką podjął – powiedział Kaweh Niroomand.Menadżer zespołu z Berlina nie ukrywał, że nie jest zadowolony z takiego sposobu rozstrzygnięcia rozgrywek. – Myślę, że ponieważ pozostały tylko dwa dni gry, mogli wymyślić inne rozwiązanie. Również z tego względu, że w statucie jest zapis, że jeśli z jakiegokolwiek powodu runda play-off nie może zostać rozegrana, pierwsza część sezonu wyłania mistrza. Jest wiele powodów. Jestem ostatnim, który nie stawia zdrowia populacji i siatkarzy na pierwszym miejscu. Myślę, że nikt nie może wątpić w nasze zaangażowanie społeczne, które pokazywaliśmy przez lata. Jednak ta decyzja mogła być inna i wtedy bylibyśmy przynajmniej zadowoleni z tej przymusowej przerwy – wyjaśnił.

Niroomand wyjaśnił, że ze względu na trudną sytuację ekonomiczną skład na nowy sezon pozostaje nieustalony. Klub nie kontaktował się jeszcze z wszystkimi potencjalnymi sponsorami i w przeciwieństwie do czołowych lig nie prowadzi się zaawansowanych rozmów o kontraktach. – Problem polega na tym, że tam, gdzie mamy konkurencję – we Włoszech, w Polsce i Rosji – rynek niesamowicie gotuje się. Jakby ten kryzys w ogóle nie istniał a nawet, jakby pojawiło się więcej pieniędzy w klubach. Ja osobiście w ogóle tego nie rozumiem. Oczywiście jesteśmy pod ogromną presją, ponieważ w przyszłości chcemy nadal konkurować z tymi klubami w Lidze Mistrzów. Musimy postarać się, żeby zespół nie stracił na jakości, ale z drugiej strony solidne planowanie nie jest w tej chwili możliwe –przyznał.

Kryzys związany z pandemią coraz mocniej dotyka kluby sportowe. Z Bundesligi wycofał się już TV Rottenburg a byt kolejnych stoi pod znakiem zapytania. – Wygląd i siła ligi – zarówno pod względem ilościowym jak i jakościowym – jest bardzo trudna do oszacowania z obecnej perspektywy. Nie sądzę jednak, że siatkówka jest odosobniona, inne ligi mają podobne problemy. Nie wiedząc, jakie straty odniesie się w tym sezonie i ile ma się pieniędzy na następny – wszyscy jesteśmy na tej samej łódce – zakończył Kaweh Niroomand.

źródło: opr. własne, rbb24.de

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-04-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved