Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Katowiczanie wrócili do pracy

Katowiczanie wrócili do pracy

fot. lsk.pls.pl

W poniedziałek 12 sierpnia siatkarze GKS-u Katowice oficjalnie rozpoczęli przygotowania do sezonu 2019/2020. Tydzień wcześniej zajęcia zainaugurowało dwóch najmłodszych zawodników z drużyny Dariusza Daszkiewicza, a najpóźniej dołączy do niej Dustin Watten.

Mimo że okres reprezentacyjny jest w pełni, to poszczególne kluby PlusLigi zaczynają już myśleć o sezonie ligowym. Do pracy zaczynają wracać poszczególne drużyny, a wśród nich także GKS Katowice. Najwcześniej okres przygotowawczy rozpoczęło dwóch młodych zawodników siatkarskiej GieKSy, środkowy Kamil Drzazga i przyjmujący Jakub Szymański. Oni trenowali pod okiem trenera przygotowania motorycznego Piotra Karlika i fizjoterapeuty Grzegorza Rzeteckiego od 5 sierpnia. Natomiast 12 sierpnia zawodnicy katowickiego klubu spotkali się na porannych badaniach krwi oraz na pierwszych zajęciach na siłowni.Dzień później odbędzie się pierwszy halowy trening w Ośrodku Sportowym „Szopienice”, wcześniej siatkarze GKS-u przejdą badania w Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach. 15 i 16 sierpnia treningi siatkarzy Dariusza Daszkiewicza zostaną urozmaicone o zajęcia na boiskach plażowych. W kadrze górnośląskiej ekipy brakuje póki co libero Dustina Wattena, który przygotowuje się z kadrą narodową USA do mistrzostw Ameryki Północnej, Centralnej i Regionu Karaibów (NORCECA). Jeżeli nowy zawodnik GKS-u dostanie się do składu USA na rozgrywki Pucharu Świata w Japonii, dołączy do zespołu tuż po zakończeniu tego turnieju. W przeciwnym razie zobaczymy go w Katowicach pod koniec września.

Drużynę prowadzoną przez Dariusza Daszkiewicza czekają wyjazdowe zgrupowania w Centralnym Ośrodku Sportu w Zakopanem oraz w Kielcach. Wiadomo, że weźmie ona udział w towarzyskim turnieju w Kozienicach (11-13 października), rozegra także mecze towarzyskie w Krośnie i Legnicy. Sezon PlusLigi 2019/2020 rozpocznie się 26 października tego roku, a ostatnie mecze rozgrywek zostały zaplanowane na 9 maja 2020 roku. W pierwszej kolejce rundy zasadniczej katowiczanie podejmą Asseco Resovię Rzeszów.

źródło: siatkowka.gkskatowice.eu

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-08-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved