Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Katowice siatkówką stoją. Miasto gotowe na EUROVOLLEY POLAND 2017

Katowice siatkówką stoją. Miasto gotowe na EUROVOLLEY POLAND 2017

fot. archiwum

Już 25 sierpnia katowicki Spodek będzie jedną z aren zmagań czołowych reprezentacji Europy. O gotowości miasta, wracając do emocji, jakie przeżywaliśmy w katowickim Spodku, mówili przedstawiciele miasta Katowice i prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Wielkie odliczanie do początku siatkarskich mistrzostw Europy wystartowało. Po raz kolejny siatkówka na najwyższym poziomie wróci do Katowic. Przedsmakiem emocji będą mecze polskiej reprezentacji, już w najbliższą sobotę biało-czerwoni właśnie w Spodku zmierzą się z reprezentacją Iranu, następnie w ramach Ligi Światowej podejmować będą Rosję. – Katowice są mekką polskiej siatkówki, wiążą się z sukcesami polskiej siatkówki. Pamiętamy 2014 rok i mistrzostwa świata, gdzie nasz zespół wygrywał przy wsparciu pełnej hali, a przed katowickim Spodkiem zgromadziło się około 35 tysięcy kibiców. Osobiście nigdy wcześniej czegoś takiego nie przeżyłem – to wydarzyło się tutaj – wspominając historyczny sukces biało-czerwonych, mówił prezes PZPS-u, odnosząc się do mistrzostw Starego Kontynentu, które w tym roku dla większości kadr narodowych będą imprezą docelową. – Dziękuję przedstawicielom miasta Katowice za to, co zrobili dla polskiej siatkówki. Jestem przekonany, że dołożymy wszelkich starań, aby zorganizować imprezę na najwyższym poziomie, zresztą w Polsce jest to normą. Ja życzyłbym nam wszystkim, aby te mistrzostwa – EUROVOLLEY POLAND 2017 – były sukcesem – dodał Jacek Kasprzyk.W Katowicach zobaczymy obrońców mistrzostwa Europy – reprezentację Francji, solidne zespoły, jak Belgia, Turcja i Holandia. Taki skład grupy D już może być gwarantem emocji. Tym bardziej, że w stolicy Górnego Śląska po fazie grupowej pojawią się zespoły grupy B (gdzie rywalizować będą Słowacy, Czesi, Niemcy i Włosi). Jak zaznaczył prezydent miasta Katowice, mimo braku podopiecznych Ferdinando de Giorgiego kibice, którzy zdecydują się przyjść do Spodka, będą świadkami interesujących widowisk. – Za każdym razem kiedy gościmy w Katowicach siatkarzy, niezależnie od tego czy jest to reprezentacja Polski, czy zawodnicy z innych krajów, to atmosfera jest niesamowita. Siatkówka jako dyscyplina zawsze wzbudza pozytywne emocje – zaznaczył Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Rywalizacji o tytuł najlepszej ekipy Starego Kontynentu w Katowicach będzie towarzyszyło jeszcze jedno wyjątkowe wydarzenie. Katowicki Spodek będzie areną zmagań I, a więc historycznych, Mistrzostw Europy w Piłce Siatkowej Olimpiad Specjalnych. W turnieju udział weźmie 8 drużyn, a wszystkie mecze, łącznie z finałem rozegrane zostaną właśnie w Katowicach.

Organizacyjnie, jak zgodnie podkreślali przedstawiciele miasta i prezes PZPS-u, Katowice są przygotowane na EUROVOLLEY POLAND 2017. Ambasadorami mistrzostw, reprezentującymi region, są znani z siatkarskich boisk wielokrotni reprezentanci Polski, aktualnie blisko związani z siatkówką – Sebastian Świderski, prezes ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, aktualny trener GKS-u Katowice i asystent Ferdinando de Giorgiego w reprezentacji Polski – Piotr Gruszka, autor historycznych sukcesów ZAKSY Kędzierzyn-Koźle – Waldemar Wspaniały, jedna z bardziej barwnych postaci w historii polskiej siatkówki – Marcin Prus, oraz aktorka, kiedyś trenująca siatkówkę – Anna Guzik. Organizatorzy podkreślili, jak ważne było, aby tę rolę objęły osoby, którym losy polskiej siatkówki nie są obojętne, ale i ludzie związani z regionem.

Rywalizację EUROVOLLEY POLAND 2017 w Katowicach otworzy mecz Holandii z Turcją, to spotkanie już 25 sierpnia.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-05-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved