Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Katarzyna Zaroślińska-Król: Cały zespół pokazał w tym meczu charakter

Katarzyna Zaroślińska-Król: Cały zespół pokazał w tym meczu charakter

fot. Sylwia Lis-Dubiel

– Gdy wygrywa się 3:2 przegrywając 0:2 to jest to bardzo budujące dla zespołu. Jestem strasznie szczęśliwa i mam super zespół – cieszyła się po wygranej z ŁKS-em Commercecon Łódź atakująca Developresu Rzeszów, Katarzyna Zaroślińska-Król. – Pozytywne jest to, że zmiany były skuteczne. Każda zawodniczka jest gotowa, by pomagać – dodał francuski szkoleniowiec rzeszowianek, Stephane Antiga.

Developres Rzeszów pokonał po zaciętym spotkaniu 3:2 ŁKS Commercecon Łódź. Spotkanie miało dwa oblicza – do stanu 0:2 w setach i 3:10 w trzeciej partii przewagę miały łodzianki. Potem nastąpiła metamorfoza gospodyń, które odwróciły losy tego spotkania. Jedną z wyróżniających się zawodniczek była atakująca Developresu, Katarzyna-Zaroślińska-Król. Myślę, że to zasługa całego zespołu, świetnie też dzisiaj zagrała nasza kapitan. Cały zespół pokazał w tym meczu charakter. Czasem gdy wygrywa się 3:0 to to zwycięstwo nie smakuje tak jak dzisiaj. Gdy wygrywa się 3:2 przegrywając 0:2 to jest to bardzo budujące dla zespołu. Jestem strasznie szczęśliwa i mam super zespół – cieszyła się po meczu siatkarka, która zdobyła dla swojego zespołu 31 punktów.W ostatnich meczach komentatorzy narzekali na brak gry środkiem w rzeszowskiej drużynie. W meczu z ŁKS-em z dobrej strony pokazała się Gabriela Polańska.Gabriela Polańska grała bardzo dobrze. Bardzo fajnie, że wróciliśmy w tym meczu, nie rozumiem jednak, dlaczego nie zaczynamy meczu dobrze. Przecież gramy od początku sezonu bardzo dobrze. Nasza drużyna w końcu się obudziła – przyznał po spotkaniu trener Stephane Antiga. To prawda, ŁKS to dobra drużyna, ale naszym problemem byliśmy my sami. Nie byliśmy obecni w przyjęciu, na zagrywce, w ataku. Robiłem zmiany, by znaleźć najlepszą konfigurację na boisku i w końcu drużyna zaczęła grać. Poziom meczu był bardzo wysoki, fajnie, że się nie poddaliśmy, bo ten mecz wyglądał już na przegrany, ale walczyliśmy mimo naszych problemów. Pozytywne jest to, że zmiany były skuteczne. Każda zawodniczka jest gotowa, by pomagać – dodał francuski szkoleniowiec.

Rzeszowianki grając w Pucharze CEV i w Lidze Siatkówki Kobiet nie mają zbyt wiele czasu na odpoczynek i regenerację. – Od poniedziałku wracamy już do pracy, w przyszłym tygodniu czekają nas dwa dobre mecze, a przed przerwą na święta skończymy meczem we Francji. Nie mamy zbyt dużo czasu, by teraz pracować, musimy o prostu utrzymać nasz rytm – przyznał trener Developresu. – Mamy bardzo mało czasu na regenerację, po meczu z drużyną francuską miałyśmy trening już następnego dnia, w piątek kolejny trening i już następny mecz. Ja osobiście te dziesięć setów czuję mocno w kościach, ale to moje życie, kocham to i jakby trzeba było, dograłabym jeszcze kolejnych pięć setów. Przerwę będziemy miały od 19 grudnia do 25 grudnia, mamy niecały tydzień wolnego i myślę, że wtedy każda z nas podładuje baterie, będzie czas na odpoczynek i do nowego roku przystąpimy z nowymi siłami – zapewniła Katarzyna Zaroślińska-Król.

źródło: Developres Rzeszów - Youtube, opr. własne, plusligatv.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-12-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved