Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Katarzyna Żabińska: Chciałabym wrócić na boisko

Katarzyna Żabińska: Chciałabym wrócić na boisko

fot. Sylwia Lis-Dubiel

– W domu wykonuje pewne ćwiczenia, sama staram się coś robić, żeby powoli wdrożyć się do treningów. Chciałabym w nowym sezonie wrócić na boisko. Najlepiej, gdyby to było w barwach Developresu Rzeszów – zapowiedziała w rozmowie z portalem nowiny24.pl środkowa Katarzyna Żabińska – środkowa Developresu Rzeszów, która ma przerwę w karierze. 

Katarzyna Żabińska w Developresie Rzeszów spędziła siedem lat, od pierwszego meczu w 2012 roku. W kolejnych latach był awans do 1 ligi, a potem do Ligi Siatkówki Kobiet. Z ekipą ze stolicy Podkarpacia Żabińska zdobyła dwa brązowe medale. Rok temu zdecydowała się na przerwę w karierze i pod koniec 2019 roku urodziła córkę. Teraz siatkarka chciałaby wrócić do gry. – W domu wykonuje pewne ćwiczenia, sama staram się coś robić, żeby powoli wdrożyć się do treningów. Chciałabym w nowym sezonie wrócić na boisko. Najlepiej, gdyby to było w barwach Developresu Rzeszów – zapowiedziała i dodała:  – Tak naprawdę, to wciąż mam ważny kontrakt w Developresie, do 31 maja tego roku. Zrobię wszystko, żeby jak najszybciej wrócić do pełni formy i być gotowa w stu procentach na najbliższy sezon – mówiła  Żabińska.W trakcie przerwy w swojej karierze środkowa śledziła losy swojego zespołu. – Na początku sezonu chodziłam na mecze, potem po urodzeniu dziecka nie było to możliwe. Spróbowałam raz zabrać córeczkę na spotkanie, ale szybko się okazało, że chyba nie przepada za meczami i po pierwszym secie trzeba było wracać do domu – zdradziła Katarzyna Żabińska.

Czy władze Developresu Rzeszów będą skłonne zaryzykować i postawić na doświadczoną już środkową? Żabińska przyszła do Developresu, kiedy ten był na początku swojej drogi. Chociaż w każdym kolejnym sezonie do klubu sprowadzano solidne środkowe i zawodniczka często zaczynała rozgrywki jako rezerwowa, to w trakcie sezonu udowadniała, że zasługuje na grę w pierwszym składzie.

Cały materiał Łukasza Pado w serwisie nowiny24.pl

źródło: nowiny24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-04-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved