Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Katarzyna Wenerska wraca do Jokera Świecie

Katarzyna Wenerska wraca do Jokera Świecie

fot. joker-swiecie.pl

To będzie zupełnie nowy zespół w Świeciu. W pierwszoligowym Jokerze zmienił się trener, pojawi się również sporo nowych zawodniczek. Z zeszłego sezonu w Świeciu pozostanie tylko pięć siatkarek. Z naszych informacji wynika, że do zespołu powróci rozgrywająca Katarzyna Wenerska, która ostatnio grała w ekstraklasowym Pałacu.

W minionym sezonie siatkarki Jokera Świecie zajęły 7. miejsce w I lidze kobiet. Był to chyba wynik nieco poniżej oczekiwań, nic więc dziwnego, że w zespole dojdzie do zmian. Pierwszą, jaką ogłosił klub, była zmiana na stanowisku trenera. Piotra Sobolewskiego zastąpił Marcin Wojtowicz, który był w minionym sezonie drugim szkoleniowcem Muszynianki Muszyna.Oprócz trenera Sobolewskiego z zespołem pożegna się też większość zawodniczek. Świecie opuszczą obie rozgrywające – Małgorzata Sobolewska i Marta Krajewska, nowych klubów szukają również atakujące Karolina Florczak i Natalia Sidor, przyjmujące Maja Doroszewska, Klaudia Grzelak i Patrycja Wyrwa oraz środkowe Karolina Bednarek i Julia Skowron.

W zespole pozostanie pięć siatkarek z minionego sezonu. Są to libero Pola Nowacka i Aleksandra Żurawska, przyjmujące Dagmara Dąbrowska i Agata Trybuła oraz środkowa Paulina Majkowska. Oznacza to, że w drużynie pojawi się aż osiem lub dziewięć nowych zawodniczek. – Chcielibyśmy podać cały skład w momencie, gdy już zakończymy wszystkie rozmowy. Niektóre już są zakończone, niektóre jeszcze trwają, dlatego wstrzymujemy się z podaniem nazwisk nowych zawodniczek – mówi Strefie Siatkówki prezes Jokera, Andrzej Nadolny.Na razie mogę zdradzić tylko, że wraca do nas Katarzyna Wenerska, która ostatni sezon spędziła w Lidze Siatkówki Kobiet w barwach Pałacu Bydgoszcz – dodaje Nadolny. 25-letnia rozgrywająca stanowiła o sile Jokera dwa lata temu i po rocznej przygodzie z ekstraklasą znów wzmocni zespół ze Świecia.

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi kobiet

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved