Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Katarzyna Urbanowicz: W Toruniu nie będzie łatwo, ale chcemy oczywiście wygrać

Katarzyna Urbanowicz: W Toruniu nie będzie łatwo, ale chcemy oczywiście wygrać

fot. Enea Energetyk Poznań

W sobotę o godz. 14:00 w Toruniu siatkarki Enea Energetyk Poznań rozegrają mecz w ramach 6. kolejki I ligi siatkówki kobiet. W Grodzie Kopernika przeciwniczkami poznanianek będą zawodniczki Volley Toruń, spadkowicza z Ligi Siatkówki Kobiet. – Nie będzie łatwo, ale chcemy wygrać – przekonuje Katarzyna Urbanowicz, środkowa Enea Energetyk Poznań.

Koncentrują się na sobie i na ciężkiej pracyCzwarte zwycięstwo w sezonie siatkarek Enea Energetyk Poznań, tym razem z UNI Opole (3:0), pozwoliło im wskoczyć chwilowo na „pudło” I ligi kobiet. W niedzielę energetyczny team wyprzedziła ponownie w tabeli warszawska Wisła, która rozegrała jedno spotkanie więcej. – Bycie w czubie tabeli na pewno cieszy i motywuje do dalszej ciężkiej pracy. Koncentrujemy się na sobie, na swojej ciężkiej pracy i na każdym kolejnym meczu. Mamy nadzieję, że w kolejnych spotkaniach także będziemy się cieszyć ze zwycięstwa – podkreśla Katarzyna Urbanowicz, młoda środkowa popularnych #energetykgirls.

Na zapleczu ekstraklasy o każdy punkt jest bardzo ciężko…

Sytuacja zespołu z Torunia jest coraz trudniejsza. Drużyna prowadzona przez bardzo doświadczonego szkoleniowca, którym jest Mirosław Zawieracz, mimo posiadania w swoich szeregach takich nazwisk jak Sylwia Kucharska czy Dominika Minicz nie może wydobyć się ze sportowego kryzysu. Mecz z poznaniankami będzie kolejną okazją do pierwszego zwycięstwa w sezonie. – Jeśli chodzi o spotkania drużynami z Torunia i Dąbrowy Górniczej, to do każdego meczu podchodzimy z taką samą starannością i profesjonalizmem. Nieważne jest, które miejsce w tabeli zajmuje nasz przeciwnik. My się musimy cieszyć każdą naszą pojedynczą akcją, zagraniem, każdym ligowym zwycięstwem. Pierwsza liga jest bardzo, bardzo zacięta i wyrównana. Tutaj naprawdę jest ciężko w każdym meczu – wyjaśnia Izabella Rapacz, atakująca Enea Energetyk Poznań.

W domowej potyczce z ekipą trenera Marcina Patyka przed toruńską publicznością po raz pierwszy zaprezentują się nowo pozyskane przez Volley Toruń Sylwia Kucharska i Hanna Łukasiewicz.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-10-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved