Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Katarzyna Szałankiewicz nową przyjmującą KSZO

Katarzyna Szałankiewicz nową przyjmującą KSZO

fot. Olga Drożdż

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski zakontraktował nową przyjmującą – Katarzynę Szałankiewicz, znaną pod panieńskim nazwiskiem Urban. Zawodniczka występowała w takich drużynach jak Tauron MKS Dąbrowa Górnicza czy AZS UE Eliteski Kraków, ale najbardziej znana jest ze swoich występów na piasku. 

Katarzyna Szałankiewicz ma 29 lat, 182 centymetry wzrostu i gra na pozycji przyjmującej. Urodziła się 30 października 1987 roku w Dąbrowie Górniczej i tam też stawiała swoje pierwsze siatkarskie kroki. Grając w hali, zdobyła mistrzostwo Polski kadetek oraz brązowy medal mistrzostw Polski juniorek. W 2005 roku zdecydowała się jednak na grę na piasku. I to z powodzeniem. Złote medale mistrzostw świata i Europy (oba w kategorii do lat 18), srebrny medal mistrzostw świata do lat 19 oraz brąz mistrzostw Europy do lat 23 to tylko część z bogatej historii występów na boiskach do siatkówki plażowej całego świata. Do tego dochodzą jeszcze trzy mistrzostwa Polski. Dla wyjaśnienia wszystkie te sukcesy odnosiła pod panieńskim nazwiskiem – Urban. We wrześniu 2016 roku zmieniła stan cywilny, a jej wybrankiem jest także znany siatkarz plażowy, pochodzący ze Staszowa Jakub Szałankiewicz.W 2012 roku powróciła do gry w hali w barwach swojego macierzystego klubu, by po sezonie, przenieść się na jeden rok do AZS-u UE Eliteski Kraków. Z Krakowa ponownie wróciła do Dąbrowy Górniczej, aż los skojarzył ją prywatnie z regionem świętokrzyskim i zawodowo z ostrowieckim KSZO.

Przypomnijmy, że w tym sezonie drużynę z Ostrowca Świętokrzyskiego opuściła atakująca Delicia Pierre. Zawodniczka z Trynidadu i Tobago, która wcześniej występowała w amerykańskiej lidze akademickiej, nie odnalazła się w realiach Orlen Ligi i klub rozwiązał z nią kontrakt. KSZO zajmuje obecnie przedostatnie, 13. miejsce w tabeli i ma 1 punkt przewagi nad Budowlanymi Toruń.

 

źródło: kszosiatkówka.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-12-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved