Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > K. Skowrońska-Dolata: Nie mogę nikomu zagwarantować, że awansujemy

K. Skowrońska-Dolata: Nie mogę nikomu zagwarantować, że awansujemy

fot. Bogusław Krośkiewicz

– Mam świadomość, że jeżeli nie zdobędziemy kwalifikacji olimpijskiej, najrozsądniej będzie ustąpić w reprezentacji miejsca młodym zawodniczkom – przyznaje Katarzyna Skowrońska-Dolata. O olimpijski awans Polki za miesiąc walczyć mają w Ankarze.

Zbliżają się kwalifikacje olimpijskie w Ankarze. Czy polska reprezentacja mająca w grupie Rosję, Włochy i Belgię ma szanse na awans do igrzysk w Rio?Katarzyna Skowrońska-Dolata:Na pewno będzie trudna i wyboista droga. Nie mogę nikomu zagwarantować, że awansujemy. Podjęłam jednak na początku sezonu wyzwanie, by jak najwięcej osiągnąć z reprezentacją, więc chcę do końca z nią walczyć o Rio.

Przychodzą myśli, że w razie niepowodzenia w Ankarze może to być pani ostatni turniej w reprezentacji?

Nie ukrywam, że takie myśli chodzą po głowie, ale nie chciałabym, żeby to była główna rzecz, którą zakładam i składam teraz oświadczenie. Mam świadomość, że jeżeli nie zdobędziemy kwalifikacji olimpijskiej, najrozsądniej będzie ustąpić w reprezentacji miejsca młodym zawodniczkom.

Po dziesięciu latach wróciła pani do polskiej ligi. Zadowolona jest pani z tego, że wybrała Impel Wrocław?

Podoba mi się wszystko, nawet podróże autokarem na mecze. Może dlatego, że nie są bardzo długie. Sprawiają mi przyjemność. Patrzę sobie przez szybę na to, co się zmieniło w Polsce przez te wszystkie lata, kiedy mnie tutaj nie było.

I co się zmieniło?

Wiele, na lepsze. Widać, że Polska pięknieje. Jeszcze się do tego całkiem nie przyzwyczaiłam. Cieszę się, że mieszkam w pięknym mieście i jestem w zespole o dużym potencjale, w którym jest dobra atmosfera. Dobrze mi we Wrocławiu.

Więcej w serwisie fakt24.pl

źródło: fakt24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-12-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved