Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > konkursy > Katarzyna Skowrońska-Dolata najlepszą polską siatkarką w 2015 roku

Katarzyna Skowrońska-Dolata najlepszą polską siatkarką w 2015 roku

fot. Mirosław Stroński

Za nami jubileuszowy X Plebiscyt Strefy Siatkówki – w nim czytelnicy Strefy Siatkówki mieli okazję zagłosować i wybrać swoje „naj” w corocznie przedstawianych kategoriach. W tym roku było ich osiem. W kategorii na najlepszą polską siatkarkę w 2015 roku triumfowała Katarzyna Skowrońska-Dolata. Jest to już szósta w historii Plebiscytu Strefy Siatkówki wygrana tej reprezentantki Polski.

Najlepsza polska siatkarka w 2015 roku

1.  Katarzyna Skowrońska-Dolata – 34,24% głosówPomimo przestawień z pozycji na pozycję nigdy nie schodziła poniżej pewnego poziomu. W Impelu Wrocław początek sezonu pokazał też, że w pojedynkę jest w stanie wygrywać mecze. Nie inaczej było w reprezentacji  – wielokrotnie w pojedynkę podejmowała walkę z rywalkami. Jest obecnie liderką Impelu Wrocław, w tym sezonie zdobyła już 180 punktów dla tego zespołu, poza tym w sezonie 2014/2015 wywalczyła mistrzostwo Azerbejdżanu z Rabitą Baku.

2.   Katarzyna Zaroślińska – 22,86% głosów

Zarówno w klubie, jak i w kadrze ciągnęła grę biało-czerwonych, jedna z niewielu reprezentantek z „atomowym” uderzeniem. Bez niej PGE Atom Trefl Sopot nie zaszedłby tak daleko w Pucharze CEV i nie sięgnąłby po wicemistrzostwo Polski. Zaroślińska była liderką polskiej kadry w igrzyskach europejskich rozgrywanych w Baku. Popularna „Smoku” ma siłę, ma technikę, jest w najlepszym wieku dla siatkarki, by osiągać sukcesy. Obok Skowrońskiej jest najsilniejszym ogniwem polskiej kadry i jej brak w reprezentacji w kwalifikacjach olimpijskich był sporym osłabieniem.

3.   Anna Werblińska – 13,28% głosów

Od wielu lat jedna z najlepszych. Ma to, czego brakuje wielu polskim siatkarkom – dobre przyjęcie. Dodatkowo Werblińska dysponuje znakomitą techniką ataku, potrafi też odmienić losy swoją zagrywką. Mocno przyczyniła się do srebra polskiej reprezentacji w igrzyskach europejskich w Baku i mistrzostwa Polski dla Chemika Police. W klubie też jest jedną z kluczowych postaci, brak nam tak dobrych zawodniczek na tej pozycji.

Pozostałe miejsca:

4. Joanna Wołosz – 11,39%

5. Małgorzata Glinka-Mogentale – 9,09%

6. Maja Tokarska – 5,59%

7. Katarzyna Skorupa – 3,55%

W poprzednich latach w tej kategorii triumfowały:
2006 – Anna Barańska
2007 – Katarzyna Skowrońska-Dolata
2008 – Katarzyna Skowrońska-Dolata
2009 – Anna Barańska
2010 – Anna Werblińska (Barańska)
2011 – Katarzyna Skowrońska-Dolata
2012 – Katarzyna Skowrońska-Dolata
2013 – Katarzyna Skowrońska-Dolata
2014 – Anna Werblińska

2015 – Katarzyna Skowrońska-Dolata

 

źródło: Strefa Siatkówki

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, konkursy

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2016-01-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved