Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Katarzyna Skorupa z Pucharem Włoch

Katarzyna Skorupa z Pucharem Włoch

fot. agilvolley.com

W niedzielnym spotkaniu finałowym Pucharu Włoch siatkarek po dwóch stronach boiska mieliśmy dwa polskie akcenty. O trofeum zawalczyły Joanna Wołosz ze swoją ekipą Imoco Volley Conegliano oraz Igor Gorgonzola Novara, którego barw broni Katarzyna Skorupa. Obie polskie rozgrywające są kluczowymi zawodniczkami w swoich drużynach, co też pokazał ten mecz. W wyśmienitym nastroju zakończyła go jednak Skorupa, której team wygrał w czterech setach.

Przez praktycznie całego pierwszego seta Pucharu Włoch siatkarek toczyła się wyrównana walka. Co prawda ekipa Joanny Wołosz w pierwszych akcjach wypracowała dwupunktową nadwyżkę, ale Paola Egonu długo nie pozwoliła jej prowadzić, wyrównując asem serwisowym stan partii na 7:7. Obie drużyny grały zrywami. Jedna uciekała na dwa punkty przewagi, by ta druga dogoniła wynik i za chwilę sama wysunęła się na czoło. W połowie seta siatkarki Igor Gorgonzola Novara zaczęły coraz lepiej czytać grę rywalek i znalazły sposób w bloku na ich atakujące. Udana kontra zespołu Katarzyny Skorupy, a po chwili kolejny blok pozwoliły jej prowadzić 22:16. Końcówka już w zupełności należała do ekipy z Novary, która pozwoliła przeciwniczkom zdobyć w tej odsłonie już tylko punkt. Świetnie spisywała się wtedy Egonu.Przegrany set podrażnił Imoco Volley Conegliano, w szczególności Joannę Wołosz, która mocno przyczyniła się do prowadzenia swojej drużyny (6:1). W obronie szalała Monica De Gennaro, natomiast na punkty jej postawę zamieniała kontrami Samanta Fabris. Przewaga Imoco szybko urosła (13:6). W dalszej części seta Egonu próbowała swoimi uderzeniami obudzić działania ekipy z Novary, jednak jej koleżanki miały bardzo duże problemy ze kończeniem akcji. W dodatku Joanna Wołosz umiejętnie rozdzielała piłki, wykorzystując potencjał całej drużyny. Imoco Volley Conegliano dominowało na boisku, nie pozwalając przeciwniczkom zbliżyć się choćby trochę i skończyło partię udanym atakiem z pipe’a.

Kolejna odsłona przyniosła poprawę w ataku drużyny z Novary, natomiast loty obniżyły atakujące Imoco Volley Conegliano. Gra wyrównała się, a wszelkie próby „ucieczki” punktowej kończyły się i tak remisem (11:11). Po kilku kolejnych akcjach w grę zespołu z Conegliano wkradła się niedokładność, a także błędy. Od razu wykorzystały to przeciwniczki, które już na dłuższą chwilę wypracowały dwu-, trzypunktowe prowadzenie (21:18). Siatkarki z Novary utrzymały poziom gry do samego końca, nie odpuściły rywalkom po bardzo dobrej grze prowadziły w meczu 2:1.

Igor Gorgonzola Novara po wygraniu trzeciej odsłony dostał wiatru w żagle, a Egonu w zdobywaniu punktów mocno wsparła Celeste Plak. Dzięki temu Skorupa i spółka dość szybko wypracowały sobie znaczne prowadzenie. Co prawda ekipa z Conegliano zminimalizowała straty, to jednak udana akcja w bloku Plak przywróciła czteropunktową nadwyżkę na konto podopiecznych trenera Barboliniego (14:10). Drużyna Joanny Wołosz nie odpuszczała, pilnowała rywalek i wyniku, a po wykorzystaniu kilku szans w ataku, zaczęła odrabiać straty i wracać do gry. Po punkcie zdobytym z zagrywki sytuacja się zmieniła i to Imoco prowadziło 17:16. W ważnym momencie Stephanie Enright, która pozostała na boisku po trzeciej partii, skończyła akcję, co pozwoliło ekipie z Novary objąć ponownie prowadzenie (21:20), chwilę później jej blok podwyższył różnicę (23:21). Trener drużyny z Conegliano próbował jeszcze przerwać udany okres rywalek przerwą na żądanie, ale nie wpłynęła ona negatywnie na rywalki. Ostatnie słowo w tym starciu należało bowiem do Plak i to Katarzyna Skorupa ze swoim zespołem mogła wznieść do góry Puchar Włoch.

Imoco Volley Conegliano – Igor Gorgonzola Novara 1:3
(17:25, 25:14, 21:25, 23:25)

Składy zespołów:
Imoco: Bricio (14), Melandri, Danesi (6), Fabris (19), Wołosz (1), Hill (16), De Gennaro (libero) oraz De Kruijf (6), Cella, Folie (1), Nicoletti (1) i Bechis
Igor: Plak (13), Gibbemeyer, Skorupa, Chirichella (9), Piccinini, Egonu (25), Sansonna (libero) oraz Vasilantonaki (3), Enright (10), Bonifacio i Zannoni

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-02-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved