Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Katarzyna Sielicka: Wykonujemy swoją pracę

Katarzyna Sielicka: Wykonujemy swoją pracę

fot. Łukasz Krzywański

ŁKS Łódź odniósł drugie zwycięstwo w lidze, tym razem łodzianki pokonały Tauron MKS Dąbrowa Górnicza w jego hali i zapisały na swoje konto trzy punkty. – Pierwszy przegrany set wyzwolił w nas dodatkowe emocje. Nie pokazałyśmy się z dobrej strony, zmobilizowałyśmy się i wyszłyśmy z bojowym nastawieniem – powiedziała Katarzyna Sielicka zawodniczka ŁKS-u Łódź.

Po przegranym pierwszym secie podniosłyście się i odwróciłyście losy spotkania. Z czego to wynikało?

Katarzyna Sielicka: Siatkówka to gra, w której gra się do trzech wygranych setów. Dlatego też ani po jednym, ani po drugim przegranym secie nie można wskazać zwycięzcy. Cieszy nas to, że po tak trudnym początku potrafiłyśmy podnieść głowy do góry i rozstrzygnęłyśmy ten mecz na naszą korzyść.Czy ten pierwszy set nie wpłynął źle na wasze morale?

Było właśnie odwrotnie. Byłyśmy złe na siebie, że nie pokazałyśmy tego, co potrafimy. Byłyśmy bardzo zmobilizowane, wyszłyśmy na tego seta z mocnym przytupem i z pozytywnym nastawieniem, że potrafimy dobrze grać i wygrywać i to nam się udało.

Wygrałyście z jednym z kandydatów do medali i jest to wasz kolejny sukces. Z czego to wynika?

My wykonujemy swoją pracę, skupiamy się zawsze na najbliższym spotkaniu. Zdajemy sobie sprawę, że jesteśmy beniaminkiem i czeka nas jeszcze dużo pracy. Mamy w sobie wiele pokory i jednocześnie dużo chęci do dalszej pracy. Chcemy udowodnić, że ŁKS zasługuje na grę w Orlen Lidze.

Czy wasza dobra gra w bloku była kluczem do zwycięstwa?

– Oprócz bardzo dobrej gry w tym elemencie dobrze zagrałyśmy w przyjęciu i obronie. Najwięcej na treningach pracujemy właśnie nad elementami blok – obrona i w meczu przeciwko MKS-owi dało nam to wygraną.

Z jakim nastawieniem podejdziecie do najbliższego meczu z lokalnym rywalem Budowlanymi Łódź?

– Na pewno damy z siebie wszystko. Jednocześnie zdajemy sobie sprawę z klasy naszego najbliższego rywala i jego doświadczenia. Nie poddamy się, potraktujemy ten mecz jak każdy kolejny, przystąpimy do niego z chęcią odniesienia zwycięstwa. Jaki będzie wynik tego nie wiadomo, ale mogę obiecać, że mecz będzie emocjonujący.

Kto zdobędzie złoto Orlen Ligi w sezonie 2016/2017?

zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-10-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved