Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Katarzyna Sielicka: Wiedziałyśmy, że możemy wygrać

Katarzyna Sielicka: Wiedziałyśmy, że możemy wygrać

fot. lksfans.pl

Siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź w środę pokonały zespół grający w wyższej klasie rozgrywkowej i dość niespodziewanie otrzymały przepustkę do kolejnej rundy Pucharu Polski. – Myślę, że również dla nas jest to miła niespodzianka, chociaż od początku wierzyłyśmy w siebie i wiedziałyśmy, że jesteśmy w stanie ten mecz wygrać – mówiła po zwycięstwie 3:0 nad drużyną BKS-u Bielsko-Biała Katarzyna Sielicka.

Sprawiłyście ogromną niespodziankę, eliminując z Pucharu Polski bielszczanki. Choć rywalki ostatnio w lidze radziły sobie ze zmiennym szczęściem, to ta wygrana wciąż pozostaje sensacją…Katarzyna Sielicka: Na pewno tak. Myślę, że również dla nas jest to miła niespodzianka, chociaż od początku wierzyłyśmy w siebie i wiedziałyśmy, że jesteśmy w stanie ten mecz wygrać. W naszej drużynie niejedna z dziewczyn już kiedyś grała w najwyższej klasie rozgrywkowej. Skład uzupełniają młode zawodniczki, których też jest dużo i razem tworzymy fajny zespół. Wiadomo, że po drodze zdarzają nam się potknięcia. Myślę, że to jest nieuniknione, to trzeba po prostu zrozumieć, wkalkulować. Najważniejsze jest to, że potrafimy się skoncentrować na mecze o wysoką stawkę, z dobrym przeciwnikiem. Takie wygrane są bardzo budujące.

To zwycięstwo nieco osłodzi wam porażkę ligową w Policach?

– Tak jak mówię, to jest sport. Może rzeczywiście tam ta koncentracja była zbyt niska… ale też trudno mi jest powiedzieć, że tak właśnie było. Na pewno to, co stanie się na boisku, zależy w dużej mierze od dyspozycji dnia. Nie można porównywać każdego z tych meczów osobno, robić swojego rodzaju wyliczanki. To może pomóc w analizie, ale nie można się tylko i wyłącznie na tym opierać. Wszystko zależy od tego, jak zaczniemy spotkanie i w jakiej dyspozycji jest każda z nas. By osiągnąć wynik 3:0, dzisiaj każda zawodniczka musiała zagrać na sto procent, nikt nie mógł sobie pozwolić na moment słabszej gry czy dekoncentracji. Bardzo cieszymy się z tej wygranej i czekamy na kolejne spotkania.

Na pewno priorytetem dla ŁKS-u są zmagania ligowe. Myślisz, że awansując jak najdalej w Pucharze Polski, możecie udowodnić, że wasze aspiracje i chęć awansu do wyższej ligi nie są bezpodstawne?

– To jest dla nas jakiś sprawdzian. Grając z zespołami z wyższej klasy rozgrywkowej, po pierwsze możemy skonfrontować swoje możliwości na tle innych, potencjalnie lepszych zespołów. Na pewno to jest dla nas lekcja, „liźnięcie” troszkę innej siatkówki. Wiadomo jednak, że gra się po to, żeby wygrywać. Ja uważam, że nie ma mowy o jakimkolwiek odpuszczaniu, jeżeli tylko jest coś do ugrania, jakiekolwiek rozgrywki by to nie były.

Nie miałyście wcześniej okazji grać w hali przy ul. Karpackiej. Trudno więc chyba mówić, że w jakimś stopniu był to wasz atut…

– Jak widać grało nam się bardzo dobrze. (uśmiech) To jest dla nas tak samo nowa hala, jak i dla bielszczanek. Myślę, że tutaj stanowiło to podobny problem zarówno dla nas, jak i dla rywalek.

Już w kolejnej kolejce I ligi jedziecie do Krosna, jednego z zespołów, który podobnie jak wy marzy o wygraniu całych rozgrywek. Rywalki wygrywając w Warszawie, pokazały, że nie zamierzają składać broni… Spodziewacie się trudnego spotkania? Jesteś zaskoczona tak dobrymi wynikami krośnianek w ostatnich kolejkach?

– To będzie nawet bardzo ciężki mecz. Siatkarki z Krosna tworzą bardzo solidny zespół. U siebie wygrałyśmy co prawda 3:0, wydawać by się mogło, że łatwo, ale naprawdę zagrałyśmy jedno z naszych najlepszych spotkań. Natomiast uważam, że krośnianki pokazały już nie raz w tym sezonie kawałek dobrej siatkówki i na pewno się przed nami nie położą. Tym bardziej, że są podbudowane psychicznie po ostatnim zwycięstwie. Naszym zadaniem jest teraz, by za bardzo się nie zdekoncentrować po tej wygranej w Pucharze Polski. Co do wyników to nie jestem zaskoczona. Myślę, że liga jest bardzo wyrównana. Każdy z każdym może wygrać.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet, Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-02-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved